تبریزبیدار
یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۰:۱۹:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۸۱۷۵۹

در گفتگو با نماینده مردم تبریز در مجلس بررسی شد؛

اما و اگرهای تولید و موانع آن / میزان تحقق شعار سال 99 و راهکار برای امسال

در گفتگوی تبریزبیدار با نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، موانع موجود بر سر راه تولید و چگونگی تحقق شعار سال بررسی شد.

علیرضا منادی در گفتگو با  تبریز بیدار  در خصوص شعار سال (تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) اظهار داشت: در سال 99 واقعا جهش تولید اتفاق افتاد؛ و در تبریز در صنایعی همچون پتروشیمی، فولاد سرد و بلبرینگ سازی بصورت چشمگیری تولید صورت گرفت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته با لبیک به فرمان رهبر انقلاب مبنی بر «جهش تولید»، همه دست در دست هم داده و کارهایی زیادی شروع و منتج به نتیجه شد.

وی با تاکید بر رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولید کننده گفت: تلاش همه دستگاه ها در جهت تحقق شعار امسال، قطعا اثر مثبتی در مشکلات تولید در کشور خواهد داشت.

منادی در پاسخ به سوال تبریزبیدار مبنی بر اینکه موانع تولید در سال گذشته چه بود، بیان داشت: مشکلات موجود در وام بانکی و ضمانت نامه آن، مسایل مربوط به بیمه ها، معضلات مربوط به قانون کار از جمله موانع تولید بود که کم کم باید رفع شوند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس افزود: کمبود ارز، عدم توزیع مناسب ارز ۴۲۰۰ تومانی و مشکلات مربوط به واردات مواد اولیه از دیگر موانع تولید رد سال 99 بودند.

وی، تحریم ها را بزرگترین مانع برای تولید در کشور برشمرد و گفت: سال گذشته بعضا مشاهده شد که ارز 4200  تومانی بین واجدین شرایط توزیع نشد و برخی از دریافت کنندگان ارز هم عودت ندادند و این مسایل در سال جدید باید رفع شود.

انتهای پیام/