تبریزبیدار گزارش می دهد؛

دسته بندی داوطلبان انتخابات شورای شهر تبریز / از اخراجی ها و متهمان تا چهره های جدید و قدیم

سعی خواهیم کرد چند روز یک بار گزارشی از اخبار و رویدادهای انتخابات شورای ششم شهر تبریز را برای مخاطبان منتشر کنیم.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار با اتمام ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای شهر تبریز می توان گفت که تقریبا دسته بندی کاندیداها مشخص شده است البته دسته بندی اصلی با اعلام اسامی تایید صلاحیت شده مشخص می شود. در ادامه به بررسی دسته بندی های خاص این ثبت نام ها می پردازیم.

شورا چهارمی ها با اخراجی ها

همان طور که پیش بینی می شد تعدادی از اعضای شورای چهارم اعم از اخراجی و غیر اخراجی در انتخابات شورای آتی ثبت نام کردند از این افراد می توان محمدحسین جعفری، داوود امیر حقیان، جعفر مدبر، جواد ششگلانی، علی نوای باغبان، اسماعیل چمنی، بهروز خاماچی و احتشام حاجی پوررا نام برد.

کریم حسین زاده دلیر از اعضای شورای دوم تبریز نیز ثبت نام کرده و واکنش کاربران به ثبت نام اعضای شورای چهارم در نوع خود خاص و البته منفی بود.

شورا پنجمی ها با اعتماد به نفس

از میان اعضای شورای فعلی نیز شهرام دبیری، محرم محمدزاده، علی آجودان زاده، فریدون بابایی اقدم، محمدحسن اسوتچی، سونیا اندیش، سعید نیکوخصلت، کریم صادق زاده و غلامحسین مسعودی ریحان کاندیدا شدند و شکور اکبرنژاد، محمدباقر بهشتی، عبدالله تقی پور و محمد فرج قلیزاده کاندیدا نشدند. افرادی که دوباره کاندیدا شده اند این شانس و اعتماد به نفس را قائل هستند که دوباره به شورا راه پیدا کنند.

اصلاح طلبان با چهره های جدید و قدیم

از فعالین اصلاح طلب جدید می توان رحیم شهرتی فر، نازیلا آصفی، لیلا حاتمی نام برد و از قدیمی ها هم چهره های لیست امید تبریز یعنی کریم صادق زاده، سونیا اندیش، سعید نیکوخصلت و غلامحسین مسعودی ریحان هستند که به شورای پنجم راه یافتند. بیشترین کنش مجازی در این دسته بندی به شهرتی فر، فرماندار سابق و مجری انتخابات شورای قبلی است که برخی کاربران و حتی کاندیداها او را مهندس انتخابات قبل لقب داده اند. در این دسته بندی اعم از قدیمی و جدیدی یک اعتماد به نفس کاذب دیده می‌شود و سوال اینجاست که جریان اصلاح طلب تبریز هنوز پاسخی برای عملکرد کاریکاتوری خود در شورای پنجم نداشته چگونه میخواهد دوباره فعال باشد؟!

اصولگرایی و انقلابی ها

از چهره های منتسب به جریان ارزشی و اصولگرایی که ثبت نام کرده اند می توان محمدحسن اسوتچی، غلامرضا احمدی، علی راستی، حجت‌الاسلام محمود هادی، حجت الاسلام رسول برگی و حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر و البته حکیمه غفوری را نام برد. ناگفته نماند که چند چهره شورای فعلی مانند بابایی اقدم و آجودان زاده نیز خود را منتسب به اصولگرایی می دانند.

جوانان و نسل جدید

حضور چهره های جوان شاخصه اصلی این دور از ثبت نام بود و همه با شعار جوانگرایی وارد گود شده اند. از جوانان مطرح مطالبه گری و عدالتخواهی می توان روح الله رشیدی و احمدرضا بیضایی را نام برد. غلامرضا منصوری نیز از ادوار بسیج دانشجویی وارد گود شده است. از جوانان رسانه ای نیز می توان روح‌الله دهقان نژاد و سعید طریقتی را نام برد. یاسین بجانی از جریان به اصطلاح مقاومت تبریز کاندیدا شده و در همان ابتدا با نوای باغبان نسل اولی ائتلاف کرده است. احد صادقی از فعالین فرهنگی که شاغل در شهرداری است، با دغدغه های عدالت در توزیع بودجه وارد ماراتن انتخابات شده است. آرزو مبصر عضو فعلی شورای شهر سردرود نیز از دیگر چهره های مهم جوانی است که ثبت نام کرده و در صدد تداوم تجربه مدیریت شهری این بار در تبریز است.

چهره های جوان را می توان در گزارشی دیگر بررسی دقیق تر کرد.

طنازان به خط شدند

از ویژگی های خاص این دور، ثبت نام سه بازیگر طنز صدا و سیمای استانی است. رحمان مفاتحی، علیرضا رنجی پور و فریبا اسکندری به عنوان طنازان نام آشنای تبریز خود را در محک رای مردمی قرار می دهند. البته واکنش کاربران فضای مجازی به ورود این طیف کاملا منفی بود. 

دسته متهمان و تبرئه شدگان

از طیف های جالب این دور متهمان و تبرئه شدگان هستند که کاندیدا شدند. شهرام دبیری رییس شورای شهر فعلی که در ماه‌های اخیر دستگیر شده بود، پرونده خود را مختومه خواند. فرهاد روشنی از شهرداران سابق مناطق و مدیرکل اسبق حراست شهرداری هم خود را مبری از اتهامات پرونده فساد شورای شهر چهارم دانست. احتشام حاجی پور از پاسخ به ابهام متهم بودن خود طفره رفت. مرتضی آبدار مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان نیز شائبه متهم بودنش در ماههای اخیر را سعی کرد با برگ عدم سوپیشینه پاک کند.

یکی از کاربران در واکنش به نام نویسی این افراد به شوخی گفته بود احتمالا سامانه سوپیشینه هک شده است!

در گزارش های آتی هر یک از این دسته بندی ها بررسی و واکاوی خواهد شد.

انتهای پیام/

در همین باره بخوانید:

نواخته شدن زنگ انتخابات شورای شهر ۱۴۰۰ تبریز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.