الزامات جوانگرایی در مدیریت راهبردی از نگاه دو فعال فرهنگی تبریزی؛

وضعیت فعلی شهر، ماحصل صورت سنگی مدیریت / جریان سرمایه داری، تخصص ها را نادیده می گیرد

روح الله دهقان نژاد و احد صادقی دو فعال فرهنگی تبریزی طی گفتگوی اینستاگرامی به الزامات جوانگرایی در مدیریت راهبردی پرداخت کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، روح الله دهقان نژاد در این گفتگو با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب ۴۱ بار از عنوان «جوان» استفاده شده، گفت: این مقدار از اشاره مقام معظم رهبری به جوانان در این بیانیه، حاکی از اینست که ایشان جوانان را موتور محرکه کارها می دانند. البته منظور از جوان، تنها آن سن مخصوص جوانی نیست بلکه آن جوانانی که به لحاظ کارآیی و تدبیر و دوندگی جوانند، منظور است. در جنگ تحمیلی حبیب ابن مظاهرهای فداکاری وجود داشتند ولی فرماندهان جنگ، جوانان بودند و کار را با سرعت جلو می بردند.

Image title

ضرورت تعامل بین نسلی در مدیریت کشور

وی ادامه داد: امروزه در جامعه یک ترسی افتاده که با جوانگرایی، نسل ها در برابر هم قرار خواهند گرفت. ما هنوز نتوانسته ایم از نسل اول انقلاب میزهای خدمت را  بگیریم و آنها هم میلی به تحویل میز ندارد.

دهقان نژاد بیان کرد: اگر نسل اول راضی شوند که میز را تحویل دهند و نسل دوم هم ایثار کنند، آن موقع موقعیت برای نسل سوم ایجاد خواهد شد. البته نسل دوم هم می خواهند خدمت کنند. اگر بتوانیم به تعامل بین نسلی برسیم، مدیریت ها سریعتر و تازه تر اتفاق افتاده و به نتیجه خواهیم رسید.

مدیریت شهری فقط مباحث عمرانی نیست 

این فعال فرهنگی با اشاره به علاقه مردم به جوانگرایی در کشور اظهار داشت: در انتخابات مجلس، مردم با رأی خود ثابت کردند که نیازمند تحول هستند و به جوانان اعتماد دارند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فقط بحث های عمرانی نیست، گفت: تا اینجا در مدیریت شهری به صورت سنگی ماجرا فکر کرده ایم. در مجموعه شهرداری این همه متخصص عمران وجود دارد و وضعیت فعلی شهر، ماحصل این نوع نگاه است. در شورای چهارم آن وضعیت به وجود آمد و شورای پنجم هم فقط شعار بود، مردم این را نمی خواهد.

دهقان نژاد اضافه کرد: در قانون مدیرتی شهری، فقط برای مسائل عمرانی جا باز نشده و مسائل دیگر هم مطرح است و امیدواریم تخصص های مختلف بتوانند مدیریت شهری را جلو ببرند.

ظرفیت های فرهنگی تبریز کجای بودجه ۲۲۹ میلیاردی دیده شده؟

وی با بیان اینکه مردم با شخص کار ندارند بلکه با مفاهیم کار دارند، افزود: بودجه فرهنگی تبریز ۲۲۹ میلیارد تومان است؛ با این بودجه چقدر از ظرفیت های فرهنگی شهر استفاده شده و آن هایی که اسم تبریز را بالا برده اند را چقدر تحویل گرفته ایم؟

این فعال فرهنگی و رسانه ای تاکید کرد: باید همانطوری که به مناطق برخوردار تبریز از جمله ولیعصر رسیدگی می شود،  به مناطق کم برخوردار هم برسند. باید در توزیع بودجه و نگاه ها به عدالت برسیم. مقام معظم رهبری می فرمایند ما در عدالت خیلی حرف ها برای گفتن داریم ولی هنوز به آن نقطه مطلوب نرسیده ایم.

در ادامه این گفتگوی برخط، احد صادقی دیگر فعال فرهنگی با تاکید بر لزوم تحول خواهی گفت: در این چهار دهه در برخی حوزه های مدیریتی از آرمان های انقلاب فاصله گرفته ایم؛ همه ما به یک تحول نیاز داریم؛ جامعه نیاز به تحول دارد.

Image title

وی افزود: با این روالی که جلو می رویم، هیچ تحولی را شاهد نیستیم؛ باید با فکرهای تازه و تحول های جدید این راه را ادامه داده و به آرمان های انقلاب در حیطه عدالت و دیگر حیطه ها باز گردیم. این موضوع نیازمند اندیشه های تازه است و این، قدم اول است.

لازمه تحول خواهی، خطرپذیری و هضم نشدن در جریان ثروت است

صادقی با تاکید بر لزوم شناخت وضعیت حاضر و وضعیت مطلوب گفت: آن روحیه تحول گرایی که وارد عرصه مدیریت می شود باید امیدوار باشد و کسی که امیدوار نیست نباید وارد این دایره شود. همچنین روحیه جوان باید خستگی ناپذیر، ابتکار دار، توانمند، دارای روحیه جهادی، دارای دغدغه خدمت به مردم، مطالبه گر، اثر گذار، خطر پذیر، دارای معنویت و تعهد و متخصص و پایبند به عقلانیت باشد.

وی اضافه کرد: مدیریت جوان نباید محافظه کار باشد و نباید هضم در جریان ثروت و لابی گری ها شود بلکه باید میراث دار انقلاب باشد. ما این شاخص ها را می توانیم در جوانان ببینیم. جوان تحول خواه است و  نشاط او می تواند تحول بیافریند.

مراقب جریان سازی های علیه جوانگرایی باشیم

صادقی با تاکید بر اینکه نسل اول باید به جوانان اعتماد کند، گفت: نسل اول باید تجربیات گذشته خود را که سرمایه است به جوانان انتقال دهند. مردم از تبعیض ها ناراحتند و ظرفیت های ما زیاد است و باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی افزود: عده ای شاید سعی بر جریان سازی علیه تفکر جوان گرایی در کشور دارند که باید مراقب آن باشیم.

فرصت سوزی یعنی دهه شصتی ها را نسل سوخته دانستن

این فعال فرهنگی با اشاره به شعار سال جدید گفت: یکی از موانع و فرصت سوزی هایی که بر سر راه انقلاب اسلامی وجود دارد، اینست که یک برخی افراد مخصوصا دهه شصتی ها خود را نسل سوخته می دانند و دهه هفتادی ها هم ناامید می شوند.

جریان سرمایه داری، تخصص ها را نادیده می گیرد

وی اظهار داشت: باید دست به دست هم دهیم و مجاهدت ها لازم است. مسئولیت در جمهوری اسلامی یک امانت است. برخی در این شورای شهر خود را تثبیت کردند. باید یک قانونی وجود داشته باشد که به آن فرد بگوید چقدر می تواند در شورا خدمت کند و چند دوره انرژی دارد که حضور داشته باشد؟ هر کسی تا حدی استعداد حضور دارد. باید هیات های اندیشه ورزی تشکیل داده و این عزیزان آنجا شأنیت پیدا کنند و در جای خودش هم از آنها استفاده کنیم.

این فعال فرهنگی با تاکید بر حریت و استقلال تخصص ها گفت: جریان سرمایه داری باعث می شود که تخصص ها دیده نشود و تخصص به هر سمتی که سرمایه داری می گوید سوق پیدا کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.