در اولین نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز در 1400 مطرح شد؛

صف های خرید مرغ، خجالت آور است / کاندیداها برای چند رای بیشتر، دوگانگی ایجاد نکنند

اولین نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز در سال ۱۴۰۰ به امامت حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی امام جمعه موقت تبریز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مصلی اعظم امام(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین رسول عبداللهی در خطبه های نماز جمعه تبریز ضمن سفارش به تقوا گفت: حضرت علی(ع) در خطبه ۱۱۴ نهج‌البلاغه، زاد و توشه سفر قیامت را تقوا می‌دانند. تقوا انسان را ایمن می کند.

ماه شعبان

وی در ادامه ضمن اشاره به برکات ماه شعبان افزود: ماه شعبان به پیامبر اکرم(ص) منتسب است.

خطیب موقت جمعه تبریز بیان داشت: اعمال ماه رجب و شعبان مقدمه ای است که انسان از ضیافت و مهمانی معنوی ماه رمضان بهره مند شود.

نیمه شعبان

وی ضمن گرامیداشت نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) گفت: ادیان آسمانی گذشته از آمدن امام زمان(عج) خبر داده اند؛ این موعود زنده است و به مصلحت خدا ظهور خواهد کرد.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: غایب شدن ایشان، آزمایش انسان ها و ارتقای ظرفیت ها و استعداد ها می باشد. در تاریخ آمده برخی پیامبران از جمله حضرت یونس(ع)، موسی(ع) و… مدتی غایب شده و بعد از مصلحت خدا ظهور کردند.

وی ضمن پاسخ به شبهاتی در خصوص عمر طولانی آن حضرت گفت: در روایات اهل سنت هم بر ظهور ایشان تصریح شده است.

وظایف منتظران

امام جمعه موقت تبریز خاطر نشان کرد: منتظران ظهور امام زمان(عج) باید در حد توان معرفت و شناخت نسبت به ایشان را افزایش دهند.

وی ادامه داد: هر کس بدون شناخت و معرفت نسبت به امام عصر خویش بمیرد، با جاهلیت می میرد.

وی با بیان اینکه منتظران واقعی از گناهان دوری کرده و خود را برای سربازی ظهور آماده می کنند، افزود: انتظار فرج یعنی به شرایط موجود راضی نشدن و تلاش برای ایجاد وضعیت ایده آل در جامعه‌ و فرد.

دبیر شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: همانطور که پیامبر(ص) جامعه جاهلی را تحول داد، امام زمان(عج) هم قلب های مرده و جامعه مرده را احیا خواهند کرد.

سال جدید

وی در ابتدای خطبه دوم ضمن تبریک مجدد سال نو گفت: سال جدید مقارن با شعبان و میلاد امام زمان(عج) و این تقارن را به فال نیک می گیریم.

حجت الاسلام عبداللهی اظهار داشت: سالی که نکوست از بهارش پیداست، اول و آخر امسال با میلاد امام زمان(عج) شروع و پایان می‌یابد.

بیانات رهبری

وی فرمایشات نوروزی رهبر انقلاب را نقشه راه گشای آینده کشور عنوان کرده و افزود:گله حضرت آقا از عملی نشدن شعار سال قبل در برخی موارد یعنی اینکه همه باید تلاش کنند تا نواقصات را رفع کنند.

تولید

خطیب موقت جمعه تبریز ضمن تاکید بر عملی کردن شعار سال توسط قوای سه گانه گفت: مسئولین امر باید موانع تولید را رفع کنند و واردات قاچاق باید جلوگیری شود.

وی ادامه داد: با قطع کردن دست های واسطه گران تولید، مبارزه با فساد به صورت جدی انجام گیرد و اصلاحات نظام بانکی با برنامه جامع و احساس مسئولیت بیشتری صورت گیرد.

صف مرغ

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه ضمن اساره به مشکلات مردم گفت: از صف های خرید مرغ خجالت می کشیم.

وی گفت: شایسته این مردم و نظام نیست که بعد از ۴۰ سال برای خرید مرغ صف ببندند و این مشکل سریعا باید برطرف‌ شود.

انتخابات

امام جمعه موقت تبریز ضمن تاکید بر اهمیت انتخابات در خرداد ماه گفت: باید تازه نفس ها به بدنه مدیریتی کشور تزریق شوند.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات از حیث بین المللی برای کشور مهم است، افزود: دشمن در رسانه های خود با هزینه های میلیاردی، می خواهد نظام دینی را ناکارآمد نشان می دهند.

حجت الاسلام عبداللهی ادامه داد: شاخص رییس جمهور عبارتست از ایمان، کفایت، عدالت خواه، پایند به ارزش ها، ضد فساد، انقلابی و بسیجی گونه عمل کردن.

وی تصریح کرد: رییس جمهور آینده باید به توانمندی های داخلی و جوانان معتقد شود و اعتقاد به فرهنگ اقتصاد مقاومتی داشته و با شناخت مشکلات کشور، در جامعه امید ایجاد کند.

دبیر شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران کشور خاطر نشان کرد: رییس جمهور آینده باید برنامه جامع برای اقتصاد کشور و تقویت پول ملی داشته باشد.

اخلاق انتخاباتی

وی در ادامه با بیان اینکه  کاندیداها برای دو چند رای بیشتر، دو گانگی در کشور ایجاد نکنند، گفت: ناظران، مردم، مجریان و کاندیداها باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند، الحمدلله مردم ما اخلاق را در هر حیطه رعایت می کنند.

شورای شهر

وی همچنین به اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره کرده و افزود: در انتخابات شاخص های مثل فامیل بودن را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام عبداللهی تاکید کرد: آن کسی انتخابات شود که به مدیریت شهری وارد است و به ارزش های انقلاب پایبند باشد و دلسوز مردم باشد.

برجام

وی در ادامه به موضوع برجام نیز اشاره کرده و بیان داشت: نباید فریفته دشمن شویم، تنها راه نجات دهنده در موضوع برجام، فرمایش حضرت آقاست که فرمودند طرف مقابل باید تحریم ها را بردارند.

خطیب موقت جمعه تبریز گفت: به دشمنان می گویم که هیچ غلطی نتوانستید بکنید و نخواهید توانست.

مشکلات اقتصادی

وی در پایان با تاکید بر اینکه حل مشکلات اقتصادی دست خودمان است، تصریح کرد: برخی مشکلات به تحریم ها ربطی ندارد و مربوط به برخی سهل انگاری ها است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.