یادداشت جوان موفق تبریزی؛

استانداری که جوانان را نمی بیند!

علیرضا امیری از جوانان موفق تبریزی در حوزه کارهای مردم نهاد، با ارسال یادداشتی به تحریریه تبریزبیدار از سیاست های استاندار آذربایجان شرقی نسبت به جوانان انتقاد کرده است.

یادداشت تبریز بیدار / علیرضا امیری؛ در طول سال های اخیر با تاکید مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم اعتماد به جوانان و ریل گذاری برای ورود آنان به حوزه های مختلف و آغاز گام دوم انقلاب اسلامی با کلید واژه جوانان، علیرغم موانع بسیار در این راه، اتفاقات خوش آیندی در سطح کشور در حال رخ دادن است، اما متاسفانه آذربایجان شرقی به عنوان مدعی طلایه داری در عرصه های مختلف در حوزه جوانگرایی بدنه اجرایی و مدیریتی و توجه به جوانان عملکرد بسیار ضعیفی را از خود بر جای گذاشته است.

نگرش شخص اول دولت در استان که اثرگذار بر تمامی حوزه های مدیریتی است در این اعتماد بسیار حیاتی و مهم است، اما متاسفانه استاندار آذربایجان شرقی دغدغه و نگاه ویژه‌ای به این حوزه ندارد، استانداری که به عنوان رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان که بالاترین مرجع پیگیری مطالبات جوانان است تا به امروز تنها دو بار در این جلسات شرکت کرده است، و توجه چندانی به کاهش سن مدیریت در صندلی های مدیریتی استانی و شهرستانی و برگزاری جلسات متعدد با جوانان و پیگیری دغدغه‌های آن ها نداشته است.

وقتی استاندار حتی از صدور پیام تبریک دکوری به مناسبت هفته جوان دریغ می کند، از مدیران کل و فرمانداران آن برای حمایت از جوانان چه انتظاری باید داشته باشیم؟ جوانانی که تنها راه حل و علاج مشکلات در بخش های گوناگون هستند و سال ها از زمان آغاز انقلاب اسلامی تا هشت سال دفاع مقدس، پیشرفت های هسته ای و علمی، افتخارات ورزشی و… نشان داده اند که چه پتانسیل عظیمی دارند اما انگار در آذربایجان شرقی تنها مانده اند!

با وجود تشکیل  هیات اندیشه ورز جوان و ستاد های ساماندهی امور جوانان و پیگیری مطالبات جوانان در استان های دیگر به راحتی می توان به ضعف شدید استان آذربایجان شرقی در حوزه اعتماد به جوانان پی برد، جوانانی که حضور و اعتماد به آنان برای پیشرفت و آینده استان بسیار حیاتی است، نباید این چنین به حاشیه رانده شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.