تبریزبیدار بررس می کند؛

اما و اگرهای انتخابات الکترونیک در تبریز

انتخابات شورای شهر تبریز به دلیل تعداد بالای داوطلبان و نتایج خاص آن بخصوص در دو دوره اخیر محل بحث و شکایت بوده است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار  فرماندار تبریز اعلام کرده است که انتخابات شورای شهر تبریز تمام الکترونیکی خواهد بود و تنها پس از یک ساعت از اتمام روند برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ نتایج انتخابات شورای شهر تبریز اعلام خواهد شد.

تحولی خاص در دولت تدبیر

این برای اولین بار است که چنین وعده ای داده می شود و در نوع خود یک مسیر مفید است البته به شرط آنکه مدیران دولتی تا زمان انتخابات ۱۴۰۰ بتوانند زیرساخت های لازم را محیا و آموزش های لازم را انجام دهند.

شبهات و شکایات انتخابات های گذشته

انتخابات شورای شهر تبریز به دلیل تعداد بالای داوطلبان و نتایج خاص آن بخصوص در دو دوره اخیر محل بحث و شکایت بوده است، افرادی که گمان می کنند رای بالایی داشته اند اما نتایجشان با گمانشان تطابق ندارد، طولانی بودن و دستی بودن شمارش آرای شورای شهر آن هم پس از شمارش آرای ریاست جمهوری همیشه محل بحث و شبهه بوده است و کاندیداهای معترض از پاسخگویی فرمانداری تبریز راضی نبوده اند.

شهره به مهندس

ثبت نام فرماندار سابق تبریز به عنوان داوطلب انتخابات شورای شهر داغ دل برخی کاندیداهای دور قبلی را تازه کرد و اینان به شبهات خود در انتخابات قبلی پرداختند که برخی کاربران فرد مذکور را مهندس خطاب کردند و این ته نشست های شبهات بی پاسخ دورهای قبل است که باید چاره کرد.

لزوم توضیح روند در حضور رسانه ها

همانگونه که روش دستی شبهات خاص خود را دارد، روش الکترونیکی نیز به دلیل فاصله جامعه ایرانی با دولت الکترونیک، شبهاتی را مطرح خواهد ساخت و البته برخی موارد به مانند پشتیبانی از هک شدن، عدم امکان دسترسی های خاص و طلایی و مساله عدم افشای رای افراد پیش از اتمام مواردی است که باید در حضور رسانه ها توضیح داده شود تا افکار عمومی نسبت به مساله آگاه شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.