واکنش مدیر کل بنیاد شهید استان به حواشی المان پیانو؛

دوگانه سازی طیف هنرمند و جانباز، شدنی نیست / ادعای تحصن جانبازان از اساس کذب است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با حضور در تحریریه تبریزبیدار پیرامون حواشی نصب المان پیانو در میدان جانبازان و ادعای تحصن جامعه ایثارگری توضیحاتی ارائه کرده است.

عباس پورحسن در گفتگو با تبریز بیدار در واکنش به حواشی نصب «المان پیانو» در میدان جانبازان تبریز (فلکه دانشگاه) اظهار داشت: این میدان از اوایل دهه ۷۰ به «میدان جانبازان» نامگذاری شده بود و ماه ها قبل طبق توافقات صورت گرفته با شهرداری قرار بود تندیس یکی از جانبازان فرهیخته استان در آن محل نصب گردد و جمعی از جانبازان عزیز و گروه های مردم نهاد نیز پیگیر این موضوع بودند.

خلف وعده در نصب تندیس جانباز فرهیخته استان 

وی افزود: عملیاتی شدن این توافق به امروز و فردا موکول می شد تا اینکه چند روز قبل با تماس تلفنی تعدادی از جانبازان اطلاع دادند که در محل مذکور یک المان موسیقی نصب شده و شبانه از محل بازدید کردم و با المان بسیار شکیلی روبرو شدم که در عین زیبایی، مکان یابی خوبی صورت نگرفته بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به تماس های مکرر جانبازان با خود و گلایه آنها از خلف وعده شهرداری اشاره کرده و گفت: طی تماسی با شهردار محترم، مراتب گلایه این عزیزان منتقل شد و تاکید شد که ضمن احترام به مقام هنر،  «میدان جانبازان» محل مناسبی برای نصب آن المان نیست و آقای شهردار هم این استدلال را پذیرفته و قول پیگیری داد.

Image title

چه استدلالی پشت جانمایی المان پیانو در میدان جانبازان بود؟

وی بیان داشت: نصب هر المانی باید با محل مورد نظر تناسب داشته باشد، و حرف ما اینست که چه استدلال و فرآیندی پشت جانمایی المان پیانو در میدان جانبازان وجود دارد؟
پورحسن ضمن تاکید بر توافق قبلی با شهرداری بر سر نصب المان یکی از جانبازان در این محل، افزود: بدون اطلاع بنیاد شهید المان پیانو در آن میدان نصب گردید و به نظر می رسد جریانی بدنبال ایجاد دوگانگی بین هنرمندان و ایثارگران است، در حالی که این دو طیف از هم جدا شدنی نیستند.

هنرمندان همیشه به آثار انقلابی خود افتخار کرده اند

وی اضافه کرد: رزمندگانی که از جان خود برای حفظ امنیت و آرامش مردم گذشتند، خود هنرمند بزرگی هستند و از طرف دیگر هنرمندان عزیز در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پشت پیانو نشستند و سرودهایی همچون «این بانگ آزادی است»، «خجسته باد این پیروزی» و… را خلق کردند و هیشه به این آثار افتخار کردند.

ایثارگران مخالف موسیقی نیستند

مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه دوگانگی هنرمند و ایثارگر ممکن نیست؛ گفت: ایثارگران با موسیقی مخالف نیستند و حرف آنها اینست که جای المان پیانو در میدان جانبازان نیست.

Image title

شان جانبازان عزیز اجل از هر تجمعی است

وی ضمن تکذیب هرگونه تحصن از سوی جانبازان برای برچیده شدن این المان گفت: این ادعا از اساس کذب است و فقط چند تماس تلفنی با من صورت گرفت و ابراز گلایه کردند و گلایه ها بصورت تلفنی و با نامه نگاری به شهردار تبریز منتقل شد.

پورحسن تاکید کرد: شان جانبازان عزیز اجل از این مسایل است و آنها طیف اخلاق مداری هستند و هرگونه اعتراض خود را از مسیر اخلاقی خود پیگیری می کنند.

باید از هنرمندان و جانبازان دلجویی شود

وی در پایان ضمن تقدیر از مسئولین استانی برای پیگیری در جهت حفظ شان ایثارگران گفت: باید از هنرمندان و جانبازان دلجویی شود چرا که این دو طیف در بطن هم بوده و جداشدنی نیستند.
انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.