صومی تشریح کرد؛

بیماران خاص برای واکسن کرونا به کدام بیمارستان های تبریز مراجعه کنند؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: پس از تزریق واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز نگهداری، پاکبانان و بیماران خاص می‌توانند برای واکسینه شدن به بیمارستان‌های مشخص شده مراجعه کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین صومی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: بیماران خاص در این استان برای دریافت واکسن کرونا با همراه داشتن کارت بیماری و شناسایی از ساعت ۹ تا ۱۷ به بیمارستان‌های تعیین شده مراجعه کنند.

وی با اشاره به استقبال کم بیماران خاص از دریافت واکسن کرونا، اظهار کرد: بیماران مبتلا به ام اس بالای ۱۸سال باید به بیمارستان الزهرا (س) تبریز مراجعه کنند اما از چهار هزار و ۵۰۰ بیمار «ام اس» شناسایی شده در آذربایجان‌شرقی، تاکنون تنها ۶۰۰ نفر مراجعه کرده‌اند. 

وی با اشاره به اینکه با بیماران تماس نیز گرفته شده است، اضافه کرد: بیماران پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه برای دریافت واکسن به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز مراجعه کنند.

صومی ادامه داد: بیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی هم می‌توانند در چند روز آینده برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان سینای تبریز مراجعه کنند؛ تزریق واکسن به گروه‌های تعیین شده در تمام بیمارستان‌های سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

تاکنون ۱۱ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی ضد کرونا واکسینه شده‌اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ورود ۱۵ هزار دز واکسن کرونا به آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار نفر بر اساس اولویت‌بندی اعلام شده در استان ضد ویروس کرونا واکسینه شده‌اند. 

صومی خاطر نشان کرد: در مرحله اول واکسن‌ها به کادر درمان تزریق، و سپس اعلام شد که افراد مسن نگهداری شده در مراکز سالمندان نیز می‌توانند واکسینه شوند که این اتفاق هم افتاد.

وی خاطر نشان کرد: در مرحله بعد مقرر شد پاکبان‌ها واکسینه شوند که تاکنون بیش از هزار نفر از این گروه واکسینه شده‌اند و بقیه نیز در حال انجام است.

صومی یادآور شد: سه مرحله از واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی و واکسن هندی وارد شده که هر یک از آنها گروه‌های هدف مشخصی دارد که بر اساس سند ملی واکسیناسیون تعیین شده‌ است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.