در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

انتقاد از سیاست های دوگانه کرونایی / بی توجهی شبکه سهند به نماز جمعه!

نماز جمعه این هفته تبریز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مصلی اعظم امام(ره) برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان گفت: در این ماه ذکر الهی مانند یک نسیم فرح بخش حیات معنوی به انسان هدیه می کند.

ذکر خدا

وی با بیان اینکه ذکر و یاد خدا قلب خسته و انسان افسرده را طراوت می بخشد، افزود: ذکر لفظی مرتبه اول ذکر است و مرتبه دوم ذکر قلبی است یعنی توجه به خداوند از دل انسان بجوشد.

خطیب جمعه تبریز اضافه کرد: مرتبه سوم ذکر یعنی در تمامی احوال، انسان خدا را یاد کند و یک لحظه‌ هم از یاد خدا غافل نشود و بداند که خدا حاضر و ناظر بر تمامی اعمال است.

برکات یاد خدا

وی به برکات یاد خدا اشاره کرده و گفت: با یاد کردن خدا، ما هم مورد یاد خدا قرار می گیریم. آرامش و اطمینان، گمشده‌ و آرزوی انسان امروزی است، تنها با یاد خدا دل ها آرام می گیرد.

امام جمعه تبریز اظهار داشت: کسی که همواره خدا را یاد کند، همنشین و جلیس خداوند متعال خواهد بود و محبت خدا در دل او جا باز می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: از نظر قرآن، ذکر خدا زمینه رستگاری انسان را فراهم می کند و ذکر خدا هر چقدر بیشتر باشد، شیطان دورتر می‌‌شود.

دوازدهم فروردین

حجت الاسلام ال هاشم ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین افزود: به برکت امام(ره) شاهدیم و شاهد خواهیم بود که جمهوری اسلامی موجب پیدایش تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی تحقق خواهد یافت.

سیزده بدر

وی به روز سیزده بدر اشاره کرده و گفت: به خاطر کرونا توصیه به تجمعات نکرده اند و ما هم باید رعایت کنیم. روز سیزده روز خاطره و مهربانی است و ما هیچوقت با مهربانی و طبیعت و حضور در طبیعت مخالف نیستیم اما آن چیزی که ما خواهان آنیم، رعایت موازین شرعی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید طبیعت را عزیز بشماریم؛ بندگان خدا همیشه باید از طبیعت مواظب باشند و آزار نرسانند.

کرونا

وی در ادامه از سیاست های دوگانه کرونایی انتقاد کرده و گفت: در روزهای کرونایی باید به توصیه های بهداشتی گوش دهیم گرچه سیاست یک بام و دو هوا وجود دارد، از طرفی می‌گویند پارک ها بسته است از طرف دیگر سفرهای خارج از کشور آزاد است!

انتخابات

وی در ادامه به اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره کرده و بیان داشت: از کاندیداها می خواهیم به جای تخریب یکدیگر، خودتان را به جامعه‌ معرفی کنید.

امام جمعه تبریز همچنین ضمن تاکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری گفت: در انتخابات ریاست جمهوری به دولت پر کار، پر نشاط، مردمی، شایسته‌ سالار، شجاع. توانمند و فساد ستیز رأی دهیم.

انتقاد از رسانه ملی

وی در ادامه از شبکه استانی سهند انتقاد کرده و اظهار داشت: صدا و سیما در رابطه با تبلیغ نمازجمعه کم لطفی می‌کند و خبر برگزاری نماز را در پایان خبرها و بعد از اعلام آب و هوا، اعلام می کند و دیشب هم پخش نکرد.

خطیب جمعه تبریز اضافه کرد: با اینکه صدا و سیما خبر برگزاری نماز جمعه را اعلام نکرده ولی شما باشکوه حضور یافته اید.

ایران قوی

نماینده ولی فقیه در استان به بیانات رهبر انقلاب در سخنرانی نوروزی ایشان اشاره کرده و گفت: ایران قوی یکی از کلید واژه های سخنرانی مقام معظم رهبری بود؛ قوت، ابعاد وسیعی دارد. ابعاد اقتصادی و علمی و فرهنگی و سیاسی که همان استقلال سیاسی است، از ابعاد قوی شدن است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.