در گفتگو با تبریزبیدار تشریح شد؛

تدریس در مناطق محروم ملاک ارزیابی دروس دانشگاهی

تفاهم نامه سه جانبه اردوی جهادیِ آموزشی تربیتی بین اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی منعقد شد.

علی محمد توکلی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار از امضای تفاهم نامه طرح جهادی آموزشی_تربیتی بین اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و بسیج دانشجویی استان خبر داد و افزود: با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر نظام آموزشی کشور بخصوص استان آذربایجان شرقی که دارای مناطق محروم بسیار است، با آن مواجه است، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با طرح جهادی آموزشی_تربیتی در نظر دارد تا گامی در جهت تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم بردارد.

وی بیان داشت: در این طرح، ملاک و معیار دروس کارورزی دانشجومعلمان بوده که دانشجومعلمان بصورت میدانی و در نقش معلم یار در مدارس مناطق محروم که توسط آموزش و پرورش احصاء می شود، حاضر و تدریس خواهند کرد.

توکلی گفت: در تمامی شهرستان های استان هسته های جهادی تشکیل و دانشجومعلمان علاقه مند، بصورت سازمان یافته در مناطق محروم محل سکونت خود مشغول به تدریس خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح تفاهم نامه ای در خصوص نحوه اجرا و عملیاتی کردن طرح و همچنین باهدف بهره گیری بهینه از توانمندی ها و ظرفیت های اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و بسیج دانشجویی استان به امضا طرفین رسید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.