امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

تکریم مشترى از پیش‌نیازهاى تولید است

بدنبال انتشار گسترده کرونا و تعطیلی نماز جمعه تبریز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در برنامه تلویزیونی پیام جمعه شبکه استانی سهند به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم  با اشاهر به در پیش بودن ماه رمضان، گفت: همانطور که کعبه به نام خداست (بیت الله) و سرزمین مکه، سرزمین ضیافت است، رمضان هم ماه خداست و این زمان هم، زمان ضیافه الله.

وی افزود:  انسان فقط با خدا آرام مى گیرد، بدون ارتباط و یاد خدا، بشر نه تنها همیشه احساس کمبود و نقص دارد بلکه اساسا بهره اى از انسانیت ندارد و گرفتار خودفراموشى است.

فناوری هسته ای

وی ضمن گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای در ۲۰ فروردین گفت: روز ملی فناوری هسته ای، روزی است که تحقق شعار «ما می توانیم» عملی شد.

هنر انقلاب

نماینده ولی فقیه در استان به سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و روز هنر اتقلاب اسلامی اشاره کرده و افزود: اخلاص، نایل شدن به «انقلاب اسلامى انفسى» ، نگاه توحیدى به پدیدههاى عالَم و تبیین باطن و ملکوت آن پدیده ها و عهدآگاهى و برنتافتن ولایت طاغوت و دلدادگى به ولایهالله که تجلى آن در انتظار فرج و فعالیت در جبهه فرهنگى انقلاب است راز جذابیت قلم شهید آوینى و درخشش نام آن شهید در منظومه هنر انقلاب است.

شهید صیاد شیرازی

وی همچنین به سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی اشاره کرده و افزود: شهید صیاد شیرازی میگفت من باید خودم با حضور در میدان به یقین برسم بعد نیروهایم را بفرستم. اگر پشت بیسیم میگویم این کار را باید بکنند، باید بدانم شدنی هست یا نه.

تولید داخلی

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تبیین ضرورت های تولید داخلی، گفت: باور به ضرورت و اهمیت تولید ملى بهره‌مندى از روحیه نوآورى و خلاقیت توجه به چارچوب‌هاى ارزشى جامعه اعتقاد جدى به تولید با کیفیت باور به نظارت درون صنفى شناسایى و تبلیغ مزیت‌هاى نسبى فرهنگى توجه و احترام و تکریم نگاه و ذائقه جامعه ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیرى، پاسخگویى، ضمانت‌دهى، عذرخواهى و تکریم مشترى و نظم و انضباط در عمل محور اول پیش‌نیازهاى مرتبط با تولیدکنندگان‌ است.

فلسطین

امام جمعه تبریز با اشاره به مسایل بین المللی بیان داشت: مخالفت عبدالله پادشاه اردن با معامله قرن به خاطر دفاع از آرمان فلسطین نیست بلکه پادشاه اردن نگران است، موقعیت اَمان در مناقشه فلسطین تضعیف شود.

وی خاطر نشان کرد: تنبیه ملک عبدالله دوم که سال ها خوش خدمتی برای آمریکا و اسرائیل را در کارنامه خود دارد با اقدامات کودتایى اخیر در اردن آیینه عبرت براى همه غرب باوران و غرب پرستان باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.