تبریزبیدار
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۰:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۸۶۶

سخنگوی مجلس در گفتگو با تبریزبیدار؛

سهل انگاری دولت در عدم استفاده از فرصت تعطیلی عید، عامل گسترش کرونا

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از سیاست دولت در عدم استفاده از فرصت تعطیلی عید نوروز برای مقابله با کرونا انتقاد کرد.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با تبریزبیدار  با اشاره به وخیم شدن شرایط کرونایی کشور به عامل این وضعیت اشاره کرده و اظهار داشت: در ایامی که هزینه های بزرگی به کشور تحمیل می‌شود، دولت می‌توانست با هزینه بسیار کم از وضعیت تعطیلی حداکثر استفاده کرده و زمینه را برای توقف شیوع کرونا فراهم سازد ولی از این موقعیت به خوبی استفاده نکرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: از طرف دیگر عده ای از مردم نیز دستورات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. تا وقتی‌ که خودشان مبتلا نشده اند، احساس می‌کنند موضوعاتی که گفته می‌شود، جدی نیست. 

وی به عوامل موثر در به وجود آمدن وضعیت کنونی اشاره کرده و گفت: برنامه ریزی های وزارت بهداشت، سهل انگاری های دولت از جمله عدم استفاده از فرصت تعطیلی و همچنین عدم جلوگیری از ایجاد صف های مرغ و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از مردم در گسترش کرونا موثر بود.

اختلاف نظر ستاد کرونا و وزارت بهداشت

سخنگوی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال تبریزبیدار مبنی بر اینکه آیا احساس می شود که ستاد کرونا به تذکرات وزارت بهداشت بی تفاوت شده است، گفت: آنها بین خودشان اختلاف نظر دارند. در برخی موارد ستاد کرونا وارد عمل می‌شود و در برخی موارد وزارت بهداشت. ستاد کرونا به وزارت بهداشت تاکید می‌کند که در فضاهای عمومی مسئولیت قبول کرده و کنترل فضا را در دست داشته باشند.

لزوم گزارش رنگ بندی محلات

وی در مورد رنگ بندی مناطق شهرها اظهار داشت: همانطور که شهرها و استان ها طبق وضعیت شیوع کرونا رنگ بندی شده، باید گزارش های دقیق از مناطق شهرها نیز اعلام شود. من قبلا یکبار این موضوع را پیگیر شدم و گفتند اگر این کار صورت بگیرد، اهالی محلاتی که در وضعیت سفید یا زرد قرار دارند، نسبت به رعایت دستورالعمل ها بی اعتنا می‌شوند در حالی که برخی افراد منطقه از شرایط حاد منطقه خود مطلع شوند، نسبت به رعایت ضوابط بهداشتی مراقبت هایی بیشتری خواهند داشت.

بایدها و نبایدهای قرنطینه عمومی

فرهنگی افزود: این ضعف نیز وجود دارد که وقتی برخی افراد یک منطقه ای از سفید بودن وضعیت کرونایی خود مطلع می‌شوند، نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بی اعتنا می‌شوند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با ارائه پیشنهادی در خصوص قرنطینه عمومی گفت: باید برنامه‌ ریزی هایی صورت بگیرد که کالاها و لوازم بهداشتی توسط پیک ها در درب منازل تحویل داده شود.

انتهای پیام