تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۲۱:۰۳:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۸۱۸۷۳

بررسی دسته بندی های داوطلبان انتخابات شورای شهر ششم تبریز(3)؛

مطالبه گران عدالتخواه علاوه یک چهره ضد فساد / منتسب به اصولگرایی اما همکار دبیری

تبریزبیدار در ادامه سلسله گزارش های خود به تحلیل سومین دسته بندی داوطلبین انتخابات شورای ششم شهر تبریز پرداخته است.

به گزارش تبریز بیدار ، در ادامه گزارش تحلیل ترکیب کاندیداهای شورای شهر تبریز در این گزارش به صورت مشروح به تحلیل دسته بندی مطالبه گران عدالتخواه، چهره های ضد فساد و منتسبان به اصولگرایی می پردازیم که قصد دارند راهی شورای ششم شوند.


روحانیون انقلابی و منتسب به اصولگرایی

در این دسته بندی حجت الاسلام رسول برگی، رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و منبری معروف تبریز جای می گیرد که با استعفا از مقام خود قصد شورای شهر را کرده است، نامبرده در زمان مسئولیت خود در شورای هماهنگی، همکاری نزدیکی با شهرداری تبریز داشت و از این نهاد عمومی برای پیشبرد اهداف شورای هماهنگی تبلیغات استفاده می برد.

گزینه بعدی که در این دسته بندی قرار می گیرد، حجت الاسلام محمود هادی، منبری دیگر تبریز است که دور پیش نیز دواطلب انتخابات شورای شهر بود اما اینبار نیز علی رغم اعتراض خود به نحوه برگزاری انتخابات قبلی شورای شهر داوطلب شده است تا بار دیگر خود را در معرض رای مردم قرار دهد.

دیگر روحانی که داوطلب انتخابات شورای شهر شده است، حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر است که گویا برای اولین بار است که وارد این وادی شده است.

حجت الاسلام حجت رستم پور، روحانی جوان و عدالتخواه نیز فرد متفاوت این دسته بندی است، او که در دوران کرونا فعالیت های جهادی در سطح شهر تبریز داشته است حال قصد شورای شهر کرده تا بتواند ایده آل های خود در فضای شهری در از این طریق دنبال کند.

این سه تن علاوه بر دسته بندی در دسته ی روحانیون در دسته بندی منتسب به اصولگرایی و انقلابی گری هم تعریف می شوند. جز این سه تن هیچ روحانی شاخص دیگری در انتخابات ثبت نام نکرده و اصلاح طلبان تبریز دواطلب روحانی ندارند.

منتسب به اصولگرایی اما همکار دبیری

جز این سه روحانی که در گزارش ذکر شده است، دو تن از اعضای فعلی شورای شهر نیز خود را منتسب به اصولگرایی می دانند، فریدون بابایی اقدم و علی آجودان زاده گرچه خود را در این دسته بندی سیاسی می بینند و بار برخی نماینده های اصولگرا حشر و نشر دارند اما در چهار سال اخیر همکار و هم پیمان دبیری رئیس شورای شهر بوده اند. بررسی دواطلبان شورای پنجمی در گزارش دیگری مشروح خواهد آمد.

جوانان انقلابی علاوه مطالبه گری و عدالتخواهی

افرادی مانند احمدرضا بیضایی، روح الله رشیدی، روح الله دهقان نژاد در دسته جوانان انقلابی قرار می گیرند که قصد شورای شهر کرده اند. بیضایی استاد دانشگاه است و یک چهره فرهنگی انقلابی که نام آشنای محافل انقلابی است، از سال های قبل در فضای مجازی کنش گر بوده، روح الله رشیدی را می توان لیدر فکری عدالتخواهان و مطالبه گران تبریز در سالهای اخیر دانست و حال او قصد کرده است نقدها و نظریه های چند سال اخیر خود را که در حوزه کتاب و رسانه منتشر است در عرصه عمل اقدام کند، او را می توان جز معدود کنش گرهای مدیریت شهری تبریز در سال های اخیر دانست و دغدغه اصلی او عدالت اجتماعی است.

روح الله دهقان نژاد نیز علاوه بر سبقه مجری گری در شبکه سهند و سردبیری معاونت خبر، دو سالی مسئول بسیج رسانه آذربایجان شرقی بوده و حال خود را برای کنش گری در فضای شهری به محک رای گذاشته است.

غلامرضا منصوری از ادوار بسیج دانشجویی نیز جز افرادی است که با ادبیات ضد سرمایه داری وارد گود انتخابات شورای شهر شده و اعلام کرده علی رغم تلاش برای پیروزی سعی دارند گفتمان ضد سرمایه داری آمیخته با مدیریت شهری تبریز را ترویج دهد.

از دیگر جوانانی که خود را در وادی مطالبه گری و انقلابی گری تعریف می کنند می توان احد صادقی و یاسین بجانی (برادر روح الله بجانی مسئول انصار حزب الله تبریز) را نام برد، صادقی با نوشته های خود در صدد نقد مدیریت شهری بوده و بجانی نیز برای شرکت در انتخابات با نوای باغبان عضو شورای چهارم و جز چهره های تکراری ائتلاف کرده است.

اسوتچی حامی حقوق کارگران

از دیگر کسانی که می توان در وادی انقلابی گری و عدالتخواهی قرار داد، اسوتچی عضو فعلی و عضو ادوار شورای شهر است که همواره حامی و مطالبه گر حقوق کارگران شهرداری در سالهای اخیر بوده است، او اینبار تنها به میدان نیامده و افرادی چون روح الله رشیدی، غلامرضا احمدی، احمدرضا بیضایی را همراه خود کرده است و در حال یارگیری برای تشکیل لیست مطالبه گری و عدالتخواهی است، او علی رغم سالها عضو شورا بودن جیب خود را از بیت المال پرنکرده و همواره سوار بر موتور معروفش رفت و آمد می کند.

حضور یک چهره ضد فساد

دیگر نفری که در دسته بندی انقلابی قرار می گیرد، علی راستی معاون سابق اطلاعات سپاه عاشوراست که در سابقه خود چندین پرونده مبارزه با فساد و رانت بخصوص در حوزه شورای شهر و شهرداری داشته است، او به عنوان یک چهره نظارتی و ضد فساد می خواهد وارد شورای شهر شود تا این بعد مغفول شورای شهر برجسته و روشهای نظارتی اصلاح شوند.

انتهای پیام/در همین باره بخوانید:

دسته بندی داوطلبان انتخابات شورای شهر تبریز

جوابیه چمنی به تبریزبیدار

چهره های شورای چهارم به دنبال تکرار خود علاوه دو اخراجی و دو سالمند

ورزشی ها و اهالی هنر و رسانه