تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۲۲:۵۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۸۱۸۹۳

لیگ قهرمانان آسیا؛

پاختاکور 3- تراکتور 3؛ امتیاز مهم در بازی تماشایی

دیدار تیم های تراکتور و پاختاکور در گام اول مرحله گروهی با تساوی پر گل سه بر سه به پایان رسید.

به گزارش تبریز بیدار ،  تراکتور بعد از چند سال دوری از لیگ قهرمانان آسیا، با کسب عنوان قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران در فصل گذشته، جواز حضور دوباره در این رقابت ها را کسب کرد. این تیم در گروه B با تیم های شارجه امارات، پاختاکور ازبکستان و نیروی هوایی عراق همگروه است و امشب اولین بازی خود را مقابل نماینده ازبکستان برگزار کرد، تیمی که با 5 برد از 5 بازی در صدر جدول لیگ ازبکستان قرار دارد. این دیدار جذاب و دیدنی با تساوی سه بر سه دو تیم همراه بود تا پاختاکور بعد از 12 بازی بدون باخت و تساوی، اولین نتیجه غیر از برد خود را کسب کند.

شب اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه B)
 چهارشنبه؛ 25/01/22؛ ساعت 19:30
ورزشگاه: ورزشگاه شهر شارجه/ بدون تماشاگر


ترکیب تراکتور:

محمدرضا اخباری
 محمدرضا خانزاده
 هادی محمدی
میلاد فخرالدینی
میثم تیموری
 اکبر ایمانی
پیمان بابایی (سعید واسعی 76)
 سامان نریمان جهان
مهدی تیکدری
اشکان دژاگه (محمد قادری 79)
محمد عباس‌زاده

سرمربی: رسول خطیبی (ایران)

 


پاختاکور:

کواتف
سیفیف 
ایگور کریمتس
اسماعیلوف
علی جانوف (یولداشف 58)
سوبیرخوجائف
اسموعیلوف
رشیدف (موخیدینف 70)
دیگو چران
تورگونبف (ارکینف 58)
 دردیوک

سرمربی: پیتر هوییسترا (هلند)

 

 

کارت زرد:

محمد خانزاده 23

میثم تیموری 82

اشکان دژاگه 78

محمد قادری (5+90)

 

شرح گل:

تراکتور 1- پاختاکور 0 (اشکان دژاگه - پنالتی 52): شوت پیمان بابایی در داخل محوطه جریمه به دست اسماعیل اف برخورد کرد که داور آن را پنالتی اعلام کرد. پشت این ضربه اشکان دژاگه ایستاد و به راحتی توپ را برخلاف جهت حرکت دروازه بان به گل تبدیل کرد.

 

تراکتور 2- پاختاکور 0 (محمد عباس زاده 56): محمد عباس زاده با پیمودن یک مسیر 30 متری با دروازه بان تک به تک شد؛ شوت روی پای او در حالی که دروازه بان کاملا تسلیم شده بود در سه کنج دروازه پاختاکور چای گرفت.

 

تراکتور 2 - پاختاکور 1 (چران 69): چران با یک حرکت در عرض دیگر روی خط محوطه جریمه، خود را در موقعیت شوت زنی قرار داد؛ او در بهترین زمان ممکن به توپ ضربه زد و شوت کات دارش به زیبایی در گوشه دروازه تراکتور جای گرفت.

 

تراکتور 2- تراکتور 2 (موخیدینف 75): یک شلیک سنگین و کات دار از پشت محوطه جریمه توسط موخیدینف، جای عکس العمل را برای اخباری باقی نگذاشت و دروازه تراکتور برای بار دوم باز شد.

 

تراکتور 2 - پاختاکور 3 (اریکینف): روی تعارف عجیب  مدافعان تراکتور، اریکنیف در موقعت تک به تک با اخبار قرار گرفته و موفق به باز کردن دروازه تراکتور برای سومین بار در این دیدار شد.

 

تراکتور 3- پاختاکور 3 (محمد عباس زاده - پنالتی 85): یک فرار دیدنی از عباس زاده و عبور از تله آفساید پاختاکوری ها، او را در موقعیت تک به تک قرار داد اما مدافع حریف، با یک خطای شدید مهاجم تراکتور را سرنگون کرد. داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد. خود عباس زاده پشت توپ ایستاد و آن را به گل سوم تیمش تبدیل کرد.

 

 

شرح بازی:

نیمه اول: تراکتور بازی را بهتر از حریف آغاز کرد اما چند اشتباه فردی از سوی بازیکنان این تیم، پانزده دقیقه پرفشاری را برای این تیم به همراه داشت. رفته رفته بازیکنان باتجربه تراکتور از این فشار کاسته و بازی را به تعادل کشاندند و روی دو پرتاب بلند عباس زاده، تراکتور اولین موقعیت های خود را روی دروازه پاختاکور ایجاد کرد. بعد از این موقعیت ها شاهد افت شدید جریان بازی بودیم تا اینکه دو تیم در 15 دقیقه پایانی نیمه، دو تیم بازی زیباتری را ارائه کردند که موقعیت گل هایی هم به همراه داشت. این موقعیت ها هم البته حاصلی در پی نداشت و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

 

 تراکتور نیمه دوم را بهتر از حریف آغاز کرد. این عمکرد غافلگیر کننده تراکتور دو گل در 15 دقیقه ابتدایی به همراه داشت. شاگردان خطیبی که در آستانه یک برد شیرین قرار گرفته بودند توسط حریف غافلگیر شدند. پاختاکور با چند تغییر به موقع جریان بازی را تغییر داد و موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. پاختاکور در ادامه کار گل سوم را هم زد تا یک کامبک رویایی را رقم زده باشد اما تراکتوری ها موفق شدند در پنج دقیقه پایانی بازی، گل تساوی را بزنند تا کار با نتیجه سه بر سه به پایان برسد.

 انتهای پیام/