فعال فرهنگی و اجتماعی در گفتگو با تبریزبیدار؛

مشارکت حداکثری در انتخابات در گرو بسندگی گفتمان

فعال فرهنگی گفت: مردم مطالبات و نیازهای خودشان را در برنامه ها و گفتمان هایی که کاندیدا ها ارائه می دهند، پیدا می کنند.

جهانبخش سلمانیان در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص ضرورت مشارکت همگانی در انتخابات اظهار داشت: در بحث مشارکت مردم در انتخابات علاوه بر فعالیت هایی که فعالان انتخاباتی انجام می دهند، مهم ترین مسئله این است که مردم مطالبات و  نیازهای خود را در طرح ها، برنامه ها و گفتمان هایی که کاندیداهای مختلف ارائه می دهند، پیدا کنند.

وی ادامه داد: به اعتقاد من مهم ترین اصل در مشارکت مردم به لحاظ گفتمانی، بسندگی گفتمان است، یعنی شعارها، طرح ها، برنامه ها و گفتمان ها در یک محدوده خاص خلاصه نشود.

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: : به طور مثال امروزه بحث معیشت بسیار مهم است ولی صرفا ماندن در مقوله معیشت ممکن است حرف دل همه نباشد و باید تمام ابعاد زندگی اجتماعی و حتی فردی مردم وارد گفتمان انتخاباتی شود و مردم ببینند که اگر در انتخابات مشارکت کنند از این طریق می توانند به نیاز های خود پاسخ دهند.

سلمانیان با بیان اینکه اهمیت این دوره از انتخابات زیاد است، گفت: با توجه به نیازهای لایه های اجتماعی و همچنین فضایی که در مدت گذشته در کشور به وجود آمده، تبعاً امید زیادی لازم است که به جامعه تزریق شود و باید کاندیداهای ریاست جمهوری و گفتمان های حاکم بر انتخابات این کار را پیش ببرند.

وی افزود: افرادی که نمی خواهند مردم در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشند،  با کلیت سیستم مشکل دارند یا کسانی هستند که می خواهند مردم را به نحوی ناامید کنند درحالی که امید یکی از مهم ترین اصول در پیشرفت هر کشوری است و کسانی که ممکن است غرض داشته باشند یا به هر نحوی مخالفت یا دشمنی داشته باشند، این ها سعی بر ممانعت دارند ولی اگر گفتمان از حالت نابسندگی خارج شود و یک گفتمان، طرح و برنامه همه جانبه ارائه شود که تمام اقشار جامعه نیاز های خودشان را در گرو تعهد طرح و برنامه و گفتمان ببینند، قطعا مشارکت خواهند کرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.