تزریق ژل لب چه مدت ماندگار است؟

لب‌ها از جمله قسمت‌های مورد اهمیت در زیبایی صورت است که با افزایش سن میزان بافت چربی موجود در آن کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، در این زمان افراد اصولا از طریق ژل لب یا فیلر کردن، لب‌ها را حجیم و زیباتر می‌کنند. از جمله معروف‌ترین اسیدی که برای ژل لب استفاده می‌شود، هیلارونیک اسید است.

 نحوه تزریق ژل لب

تزریق ژل لب از جمله مهم‌ترین و خطرناک‌ترین کارهایی است که فقط باید به دست پزشکان متخصص صورت گیرد و افراد نباید این عمل را به دست پزشکان عمومی و یا افراد سودجو بسپارند و همچنین پزشکان باید تمام زوایای صورت بیمار را بررسی کنند و سپس تزریق را انجام دهند.

 از جمله نکات مهم برای تزریق لب که باید به آن اشاره کرد

 • ابتدا پزشک باید در مورد نوع ماده تزریق کننده، زمان ماندگاری و عوارض بعد از تزریق ژل لب را به صورت کامل برای بیمار توضیح دهد.
 • دکتر باید لب بیمار را معاینه و اگر لب اختلال عملکرد دارد مشخص کند و فرم لب را متناسب با چهره فرد مورد بررسی قرار دهد.
 • تزریق دو طرف لب با قسمت مرکزی لب متفاوت است و همچنین لب بالا باید ۲۰ درصد از لب پایین کوچک‌تر و عقب‌تر باشد.
 • بهترین مارک و کیفیت برند و همچنین تاریخ انقضای ژل‌های هیالورونیک اسید از جمله عواملی است که باید پزشکان توجه زیادی به آن کنند و برای بیمار توضیح دهند.

 چه کارهایی پس از تزریق ژل لب باید انجام دهیم

 • از داروهایی مانند داروی ضد انعقاد خون، امگا ۳ و ناپروکسن، آسپرین و ژلوفین و سایر داروهای مسکن نباید استفاده نمود.
 • استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق ضروری است.
 • حدود ۴۵ دقیقه بعد از تزریق، لب بیمار بی‌حس است بنابراین باید در این مدت از خوردن و آشامیدن پرهیز کرد تا از آسیب لب جلوگیری شود‌.
 • از مصرف مواد الکلی باید پرهیز کرد، زیرا باعث تورم لب می‌شود.
 • برای جلوگیری از التهاب و خون مردگی لب در روزهای اول باید از انجام ورزش‌های سنگین و قرار گرفتن در گرمای شدید جلوگیری کرد.
 • یک هفته پس از تزریق، لب دارای تورم است که به مرور زمان کمتر می‌شود و نتیجه تزریق را حداقل بعد از سه هفته می‌توانید مشاهده کنید.
 • افرادی که بار اول تزریق ژل لب روسی را انجام می‌دهند برای جلوگیری از عدم تقارن لب باید طبق دستورالعملی که پزشک به آن‌ها می‌گوید لبشان را ماساژ دهند و اگر هر کبودی غیر طبیعی مشاهده کردند باید پزشک خود را در جریان بگذارند.
 • افراد می‌توانند قبل از انجام تصمیم بگیرند که کدام ناحیه لب را تزریق ژل انجام دهند.
 • افرادی که سابقه تبخال دارند، باید دو هفته قبل از تزریق ژل از داروهای ضد تبخال استفاده کنند چون تزریق ژل باعث افزایش تبخال می‌شود.
 • اگر افراد دچار سرما خوردگی و استرس باشند نتایج مطلوبی از تزریق ژل نمی‌گیرند، پس بهتر است این افراد تزریق را با این شرایط انجام ندهند.

 عوارض تزریق ژل لب

کبودی، تورم، درد و آلرژی از جمله عوارض پس از تزریق در صورت می‌باشد که به مرور زمان از بین می‌رود.

استفاده از سیگار و قرص آسپیرین باعث افزایش کبودی لب می‌شود که بهتر است در این مدت استفاده نشود.

کبودی‌ها معمولا تا یک هفته به طول می‌انجامد و همچنین کبودی و قرمزی در هر فردی متفاوت است.

اگر از ژل‌های غیر استاندارد استفاده شود امکان دارد ژل‌ها حرکت کند و وارد نواحی اطراف لب گردد و در این صورت حتما باید پزشک خود را در جریان بگذارید، توجه داشته باشید که حتما از ژل‌های استاندارد و معتبر استفاده کنید.

هزینه تزریق ژل لب

این هزینه بستگی به ماده تزریقی و تجربه پزشک دارد. موادی که توسط شرکت‌های چینی و کره‌ای تولید می‌شود، قیمت پایین‌تری نسبت به برندهای آمریکایی و اروپایی دارد. البته باید به این نکته اشاره کرد که هزینه با توجه به میزان تزریق تغییر خواهد کرد‌.

 ماندگاری ژل لب

در بهترین شرایط ژل‌های لب تا یک سال دوام دارند ولی عموما تا شش یا هشت ماه ماندگار هستند که باید بعد از شش ماه ترمیم انجام دهند. چون لب‌ها زیاد حرکت می‌کنند، باعث می‌شود تا ژل های تزریق شده زودتر جذب شوند و همینطور باید توجه داشته باشید ماندگاری ژل‌ها در هر بدنی متفاوت است.

 آیا تزریق ژل درد دارد؟

برای تزریق ژل لب نباید از کرم‌های بی حس کننده استفاده کرد، چون درد بسیار زیادی به همراه دارد ولی اگر عصب لب به طور کامل بی حس شود دیگر دردی ندارد.

 البته درد به هنگام تزریق ژل به عوامل مختلفی نظیر غلظت و میزان ژل تزریقی، میزان تحمل فرد، سایز و نوع سوزن مورد مصرف و عوامل دیگری نظیر نوع بی‌حسی مورد مصرف و نوع ژل نیز بستگی دارد.

در آخر

امروزه با زیاد شدن عمل‌های جراحی زیبایی، تعداد مراکز خدمات ارائه دهنده نیز افزایش یافته است. سابقه مرکز زیبایی و مواد مورد استفاده در مراکز از مهم‌ترین عواملی هستند که پیشنهاد می‌شود افراد قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی در مورد کلینیک مورد نظر، مواد مورد استفاده و پزشکان و متخصصان مرکز مورد نظر تحقیقات گسترده‌ای انجام دهند و از آن اطمینان حاصل نمایند. دکتر مجید صالح متخصص جراحی فک و صورت و زیبایی کلیه خدمات مربوط به بوتاکس و تزریق ژل را به بهترین نحو ارائه می دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.