بررسی دسته بندی های داوطلبان انتخابات شورای شهر ششم تبریز(5)؛

اصلاح طلبان با چهره های جدید و قدیم / زنان با امید به راهیابی

تبریزبیدار در ادامه سلسله گزارش های خود به تحلیل پنجمین دسته بندی داوطلبین انتخابات شورای ششم شهر تبریز پرداخته است.

به گزارش تبریز بیدار ، در ادامه گزارش تحلیل ترکیب کاندیداهای شورای شهر تبریز در این گزارش به صورت مشروح به تحلیل دسته بندی داوطلبان اصلاح طلب و زنان داوطلب می پردازیم که قصد دارند راهی شورای ششم شوند.

اصلاح طلبان با چهره های جدید و قدیم

پیشتر بررسی شد که ناکامی لیست امید در انتخاب شهردار در دوره پنجم شورا و به تبع آن عدم تاثیر گذاری جدی در مدیریت شهری باعث شده است که سران و طیف جوان و فعال اصلاح طلب دچار سرخوردگی شوند و دیگر امیدی برای تکرار لیست امید دیگر در انتخابات شورای شهر نداشته باشند.

از فعالین اصلاح طلب جدید می توان رحیم شهرتی فر، نازیلا آصفی، لیلا سیدحاتمی را نام برد و از قدیمی ها هم چهره های لیست امید تبریز هستند که به شورای پنجم راه یافتند که پیش تر در دسته بندی شورا پنجمی ها، بررسی شده اند.

بیشترین کنش مجازی در این دسته بندی به شهرتی فر، فرماندار سابق و مجری انتخابات قبلی شورای شهر است که برخی کاربران و حتی کاندیداها به نحوه اجرای انتخابات شورای پنجم در زمان فرمانداری او اعتراض دارند. شهرتی فر که در انتخابات اخیر مجلس رد صلاحیت شد حال می خواهد وارد شورای شهر شود تا دوران بازنشستگی سیاسی اش ادامه دار نشود، برخی احتمال می دهند که در صورت حضور فعال طیف رای منتسب به اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری او شانس بیشتری از دیگر رفقای اصلاح طلب خود دارد.

دو چهره دیگر اصلاح طلب را در دسته بندی زنان می آوریم.

زنان با امید به راهیابی

از بانوانی که داوطلب انتخابات شورای شهر شده اند، سونیا اندیش در دسته بندی شورا پنجمی ها و لیست امیدی ها بررسی شده، اما از دیگر بانوان اصلاح طلب لیلا حاتمی جوان منتسب به این طیف و نازیلا آصفی با تجربه شورای اول و شورای دوم تبریز وارد رقابت شده اند البته هنوز نتیجه صلاحیت ها به مانند همه، برای بانوان نیز مشخص نیست.

از دیگر بانوانی که نامشان بیشتر در فضای مجازی مطرح است حکیمه غفوری (مادر شهید عدالت اکبری) و آرزو مبصر(عضو فعلی شورای شهر سردرود و سخنگوی شورای شهرستان تبریز) است، برخی محافل معتقدند که این دو تن شانس بیشتری برای راهیابی به شورای ششم دارند.

لاریسا دلجوفر از بانوان جوان تبریزی است که با تحصیلا دکتری مدیریت کسب و کار و سوابقی همچون کارشناس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر و کارشناس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر را دارد و با دغدغه فسادزدایی از لایه های زیرین مدیریت شهری گام در ماراتن انتخابات گذاشته است و ممکن است در ادامه با شعارهای خود توجهات را به خود جلب کند.

از بانوان نام های ناآشنای دیگر هم وجود دارد اما تاکنون آنچنان مطرح نشده اند و باید منتظر موعد تبلیغاتی برای رونمایی از گزینه های دیگر زنان بود.

انتهای پیام/

در همین باره بخوانید:

دسته بندی داوطلبان انتخابات شورای شهر تبریز

جوابیه چمنی به تبریزبیدار

چهره های شورای چهارم به دنبال تکرار خود علاوه دو اخراجی و دو سالمند

ورزشی ها و اهالی هنر و رسانه

مطالبه گران عدالتخواه علاوه یک چهره ضد فساد 

شورا پنجمی های مدعی علاوه اصلاح طلبان تازه از راه رسیده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.