تبریزبیدار
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۴۰

در حاشیه برد آسیایی سرخ پوشان آذربایجان؛

فرار تراکتور از دور رقمی شدن یک طلسم

تیم تراکتور بعد از 9 بازی انتظار، طعم برد در آسیا را چشید.

به گزارش تبریز بیدار ، تیم فوتبال تراکتور بعد از چند سال دوری از آسیا، با قهرمانی در جام حذفی ایران 99-98 جواز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021-2020 را به دست آورد.

سرخ پوشان تبریزی  در حالی به آسیا بازگشته که در آخرین حضور خود در این رقابت ها، عملکرد بسیار بدی را به جای گذاشته بود.پ

این تیم در سال 2018 با الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الغرافه قطر همگروه بود و با 2 مساوی و 4 باخت و بدون کسب حتی یک پیروزی، 2 امتیازی شده و با تفاضل گل 8- در گروه خود آخر شد. این بدترین عملکرد تراکتور در ادوار مختلف لیگ قهرمانان آسیا بود که همراه شد با یک غیبت چند ساله.

تراکتور در بازگشت دوباره به لیگ قهرمانان، در شرایطی دور رفت را به پایان رساند که هیچ بردی کسب نکرد.

با توجه به اینکه سرخ پوشان فوتبال آذربایجان آخرین حضور آسیایی شان پیش از این دوره را نیز بدون برد به پایان رسانده بودند، شاهد سنگین تر شدن طلسم نبردن های آنها بودیم تا اینکه شاگردان خطیبی دیشب در چهارمین بازی خود در دور گروهی موفق شدند نیروی هوایی عراق را با نتیجه یک بر صفر شکست دهند.

به این ترتیب تراکتور بعد از 9 بازی سرانجام به یک برد آسیایی دست یافت. آخرین برد تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا تا پیش از این برد، پیروزی سه بر یک مقابل النصر امارات در سال 2016 بود؛ پیروزی که با توجه به شکست چهار بر یک در دور رفت نتوانست مانع از حذف تراکتور شود و سرخ پوشان وداعی تلخ در استادیوم یادگار امام(ره) با آسیا در آن دوره داشتند.

تراکتور در آن دیدار که روز چهارم خرداد ماه سال 1395 برگزار شد با نتیجه سه بر یک النصر امارات را شکست داد اما با توجه به شکست چهار بر یک در بازی رفت، از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازماند؛ این برد بی اثر طلسمی نحس برای تراکتور به همراه داشت که امشب بعد از 5 سال بی اثر شد.

انتهای پیام/