واکنش بیگی به اظهارات وزیر خارجه در گفتگو با تبریزبیدار؛

ظریفِ بی کارنامه، ناچار به توجیه ناکامی های خود است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، پروژه نفوذ در وزارت خارجی ایران را قطعی دانسته و گفت: در اینکه اعتمادی به این دولت نیست تردیدی وجود ندارد.

احمد علیرضا بیگی در گفتگو با تبریز بیدار ، در واکنش به انتشار مصاحبه محرمانه وزیر امور خارجه ایران و اظهراات وی پیرامون شهید سلیمانی بیان داشت: اظهارات آقای ظریف به عنوان مسئول دیپلماسی کشور، خلاف امنیت ملی کشور بوده و از جنبه تعلقات سیاسی قابل تحلیل است.

وی گفت: یادمان نرفته که آقای ظریف در جریان مذاکرات هسته ای که مستندات آن موجود است، به طرف غربی التماس می کرد اگر هوای ما را نداشته باشید، وضعیت ما خیلی بد خواهد شد و برای شما هم صرف نخواهد کرد و تفکر رادیکالی روی کار می آید که با غرب سازش نخواهد داشت. اگر بخواهیم امثال این صحبت ها را تحلیل کنیم، همگی نقض امنیت ملی محسوب شده و در غرب آن را به عنوان خیانت توصیف می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار است وزیر امور خارجه در پایان دولت گزارش کاری از خود ارائه کند، گفت: ظریف نه تنها کارنامه ندارد بلکه ما تاثیرات منفی سیاست های او را در روابط خارجی شاهد هستیم. در اینصورت او ناچار است که ناکامی ها و شکست هایش را به نحوی توجیه کرده و به گردن فرد دیگری بیندازد که متاسفانه ناجوانمردانه آن را متوجه شهید سلیمانی می کند.

وی ضمن انتقاد از تعجیل ظریف و دولت در انعقاد برجام، گفت: الان نیز همین عجله کردن در مذاکرات وین به چشم می خورد. آنها در این مذاکرات باز هم مصالح ملی را قربانی می کنند. آمریکا بدون کمترین هزینه به جمع طرف های پنج به علاوه یک بازگشته و دوباره در آن گلوگاه قرار می گیرد. اساسا رسالت برجام کنترل جمهوری اسلامی ایران بر مبنای تحریم است.

بیگی پروژه نفوذ در وزارت خارجی ایران را قطعی دانسته و گفت: در اینکه اعتمادی به این دولت نیست، تردیدی وجود ندارد. وقتی یک دولتی پشتوانه های مردمی نداشته باشد، برای اینکه خود را توجیه کرده و برقرار نگه دارد، لاجرم به زد و بند ها و وادادگی های بین المللی روی خواهد آورد و ما مصادیق آن را هم در برجام و هم در شرایط موجود شاهد هستیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.