تبریزبیدار
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۳۶:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۵۲

تبریزبیدار بررسی می کند:

جدایی واقعی یا تاکتیک انتخاباتی؟!

کیست که نداند شهین باهر را دبیری در تبریز شهردار کرده است و قاعدتا وقتی شهین باهر به اصلاح طلبان شورا سهم مدیریتی می دهد می باید چند برابر آن سهم با دبیری هماهنگ باشد.

سرویس شهری تبریز بیدار /  برکناری رئیس سازمان زیبا و منظر شهرداری تبریز توسط شهردار در روزهای اخیر خبری شد و رئیس رسانه ای و پرحاشیه این سازمان بعد از حواشی زمان مسئولیت خود کنار گذاشته شد.

تشکر رئیس دو ساله لیست امید از سهمیه اصلاح طلبان

بسیاری از محافل براساس سابقه سیاسی مسعود برزگر جلالی او را سهمیه اصلاح طلبان شورا از شهرداری می دانستند، پیام شکور اکبرنژاد عضو فعلی شورا و رئیس دو سال اول شورای پنجم در تشکر از زحمات و حمایت از او پس از برکناری این گزاره را تصدیق می کند، از آنجایی که لیست امید اکثریت شورای پنجم بود ولی نتوانست شهردار را از طیف خود انتخاب کند، شهردار سعی کرد با ارایه امتیازهای مدیریتی این طیف را راضی نگه دارد که سازمان زیبا و منظر و سازمان قطار شهری از جمله این امتیازات است که افکار عمومی از آن مطلع است.

حمایت آقای رئیس پس از برکناری

پس از انتشار خبر برکناری موضوع از افکار عمومی دور شده بود اما اعتراض شهرام دبیری، رئیس فعلی شورای شهر به شهردار در خصوص برکناری برزگر جلالی، باز این موضوع در رسانه ها مطرح شد، دبیری در جلسه مجازی خطاب به شهردار می گوید: آقای شهردار باید علت برکناری آقای دکتر مسعود برزگر جلالی را از مدیر عاملی سازمان سیما، منظر و فضای سبز با وجود رضایت کامل از عملکرد ایشان در شهر و اقدامات چشمگیر و ارزنده ای که برای تبریز انجام داده اند، برای اعضای شورا توضیح دهد.

جدایی واقعی یا تاکتیک انتخاباتی

کیست که نداند ایرج شهین باهر را دبیری در تبریز شهردار کرده است و قاعدتا وقتی شهین باهر به اصلاح طلبان شورا سهم مدیریتی می دهد می باید چند برابر آن سهم با دبیری هماهنگ باشد، پس در نگاه اول می توان گفت دبیری اگر می خواست می توانست از برکناری برزگر جلالی جلوگیری کند اما او مخالفت خود را نه در پشت پرده و قبل از برکناری که به صورت علنی و بعد از برکناری اعلام می کند. این حرکت دو تحلیل می تواند داشته باشد، اول اینکه شهین باهر در ماه های پایانی شورای شهر دیگر نیازی نمی بیند به خواست های دبیری پاسخ مثبت بدهد و یک جدایی واقعی میان این دو مهره اصلی مدیریت شهری تبریز در چهار سال اخیر شکل گرفته است.

تحلیل دوم این می تواند باشد که دبیری لزوما مخالف این برکناری نبوده است اما با مخالفت علنی خود پس از برکناری سعی دارد حمایت انتخاباتی اصلاح طلبان از خود را حفظ کند و همچنان رای اول تبریز بماند و این نمایش صرفا یک تاکتیک انتخاباتی است.


شهردار بی تحمل در برابر حاشیه ها

جدا از این مسائل می توان گفت دلیل اصلی برکناری برزگر جلالی،  بالا رفتن تعداد حواشی ایجاد شده از سوی او عنوان کرد. او در دوران مسئولیت خود در معاونت خدمات شهری و مدیرعاملی سازمان سیمات و منظر، حواشی مانند مساله جمع آوری صندوق های صدقات، جمع آوری عکس شهدا، تخریب شدن چندین باره المان تکم چی ها و عدم مراقبت و تلاش لازم برا شناسایی تخریب گران، نهال کاری های پر سر و صدا و... داشته که بارها رسانه ها بدان پرداخت کرده اند، حاشیه آخر هم المان پیانو بود که یک بی تدبیری، شکاف های اجتماعی و فرهنگی تبریز را فعال کرد و تبریز را سرخط خبرهای رسانه های معاند قرار داد، نتیجه آنست که گویا شهین باهر دیگر نمی خواسته یا نمی توانسته هزینه حواشی را بپردازد و مدیر حاشیه ساز خود را کنار نهاده است.

انتهای پیام/