تبریزبیدار
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۳۰:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۵۷

کودکان زیر 6 سال مجازند چقدر شکلات مصرف کنند؟

مصرف بیش از اندازه مواد قندی می تواند موجب اضافه وزن ، پوسیدگی دندان و بیش فعالی در کودکان شود.

به گزارش تبریز بیدار ، کودکان علاقه زیادی به مصرف شکلات دارند اما استفاده افراط گونه از محصولات محتوی قند،کالری فراوانی را به بدن کودک وارد می‌کند در صورتی که این اتفاق در خردسالی بیفتد و کودک نتواند کالری اضافه را بسوزاند، اضافه‌وزن تا بزرگ سالی با او خواهد بود و از طرفی بارها متخصصان روان شناسی اعلام کرده‌اند که مصرف زیاد مواد شیرین باعث بیش فعالی کودک می‌شود.

میزان مصرف شکلات و قند

تقریبا تمام خوراکی‌ها فراوری شده و حاوی قند بالایی برای گروه سنی زیر شش سال تهیه می‌شود. از این رو خانواده ها باید به این نکته توجه داشته باشند که مصرف تنقلات و خوراکی‌های شیرین برای کودکا ن مرز مشخصی دارد.

هر چه ورود کافئین به بدن در کودکان زیر ۱۲ سال کاهش یابد، برای سلامت بدن و روان آن‌ها بهتر خواهد بود

کودکان زیر 2 سال

بهتر است این کودکان به هیچ‌وجه از شکلات شیرین استفاده نکنند. در بسیاری از موارد کودکان زیر دو سال واکنش‌های حساسیت‌زای خفیف تا متوسط به خوراکی‎‌های شکلاتی نشان می‌دهند. با توجه به این موضوع توصیه می‌شود که در این بازه زمانی کودکان شکلات مصرف نکنند.

نکته: به هیچ عنوان شیر شکلات یا ترکیب شیر با مواد شیرین‌کننده برای این کودکان مناسب نیست.

کودکان ۲ تا 4 سال

در این رده سنی هم بهتر است مصرف شکلات و فراورده‌های مرتبط تا جای ممکن محدود شود. لازم است والدین به این نکته توجه داشته باشند که هم شکلات تلخ، هم شکلات شیری و هم پودر کاکائو حاوی کافئین است که برای کودکان در این رده سنی مناسب نیست.

نکته: هر چه ورود کافئین به بدن در کودکان زیر ۱۲ سال کاهش یابد، برای سلامت بدن و روان آن‌ها بهتر خواهد بود.

کودکان 4 تا 6 سال

میزان قند آزاد مجاز برای این گروه سنی حداکثر معادل ۱۹ گرم یا پنج قاشق چای‌خوری گزارش شده است.

نکته: مواد غذایی با سطح قند آزاد ۵/۲۲ گرم به ازای هر ۱۰۰ گرم در دسته پر شکر و مواد غذایی با سطح قند آزاد ۵ گرم یا کمتر به ازای هر ۱۰۰ گرم در دسته کم شکر طبقه بندی می‌شود.

کودکان زیر 2 سال بهتر است به هیچ‌وجه از شکلات شیرین استفاده نکنند. در بسیاری از موارد کودکان زیر دو سال واکنش‌های حساسیت‌زای خفیف تا متوسط به خوراکی‎‌های شکلاتی نشان می‌دهند

جایگزین‌های مناسب شیرینی‌ها

میوه‌های تازه

میوه‌های خشک شده

بستنی‌ میوه‌ای خانگی

میوه‌های فریز شده

چیپس میوه و سبزیجات

الگو باشیم

ما به عنوان والدین کودکان مهم‌ترین الگوی تغذیه‌ای آن ها هستیم. وقتی آن ها ببینند که ما از خوراکی های سالم استفاده می کنیم و نوشیدنی‌های سالم می‌نوشیم طبیعتا یاد می گیرند که رژیم غذایی سالمی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد پوسیدگی دندان مصرف زیاد قند و شکر و مواد شیرین است. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان تا آن‌جا که ممکن است مصرف مواد قندی و شیرین را کاهش دهید. مواد شیرین و چسبنده مثل شکلات ، پاستیل و تافی آثار تخریبی بیشتری در دندان‌ها دارند. پس از مصرف مواد قندی و شیرین، دهان خود را با آب شست‌وشو دهید.

انتهای خبر/