تبریزبیدار
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۲۹:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۶۰

اشاره پهلوان هادی به یک حیرت ورزشی؛

از قهرمانی دراماتیک گرگانی ها تا نشاطی که از تبریز گرفتند

کشتی گیر مطرح تبریزی و قهرمان جهان در واکنش به قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری گرگان، از یک تصمیم غیرورزشی در شهرداری تبریز انتقاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، روز شنبه هفته جاری تیم بسکتبال شهرداری گرگان با یک پرتاب حیرت انگیز، به قهرمانی دراماتیک لیگ برتر دست یافت و به انتظار هواداران خود پایان داد.

این قهرمانی گرگانی ها، برای تبریزی ها یادآور قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری تبریز و سپس انحلال عجیب آن بود. سال 98 بعد از اینکه سازمان ورزش شهرداری تبریز پس از سال ها تلاش توانسته بود در زمینه بسکتبال و والیبال در کشور به جایگاه ویژه ای دست یابد و با بسکتبال، قهرمانی در سطح اول بسکتبال ایران را تجربه کند، شورای پنجم شهر در اقدامی عجیب، شهرداری تبریز را از تیم داری در لیگ‌های حرفه ای منع کرد و سهمیه بسکتبال لیگ برتر و جام باشگاه‌های آسیا از دست برود تا بدین ترتیب تیم های ورزشی عنوان دار تبریز رو به نابودی بگذارند.

در همین خصوص پرویز هادی کشتی گیر مطرح تبریزی و قهرمان جهان، واکنش اعتراضی اتخاذ کرده و نوشت: «در طول برگزاری بازی تیم‌های حرفه ای شهرداری، مانند والیبال و بسکتبال برای هزاران نفر سرگرمی ایجاد می شد و این امر باعث دور ماندن جوانان از بزه‌های اجتماعی می‌گردید.

اما متاسفانه شورای پنجم به بهانه توسعه ورزش همگانی و ایجاد زیرساخت های ورزشی رای به انحلال تیم‌های حرفه ای شهرداری تبریز داد.

با دیدن صحنه قهرمانی دراماتیک تیم بسکتبال شهرداری گرگان و شادی زاید الوصف مردم این شهر، باز هم حسرت ها برایمان تداعی شد و یادمان آمد نه تنها در توسعه ورزش همگانی موفقیتی حاصل نشده، بلکه از شور و نشاطی که به هنگام موفقیت این تیم ها به جامعه تزریق می‌شد نیز محروم گشته‌ایم.»


انتهای پیام/