تبریزبیدار
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۶۱

با حضور معاون وزیر بهداشت؛

آغاز واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در تبریز

واکسیناسیون عمومی بر علیه بیماری کرونا امروز با حضور معاون وزیر بهداشت در تبریز آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار ، در مرحله نخست واکسیناسیون عمومی در گروههای غیر از کادر بهداشت و درمان، سالمندان بالای 80 سال علیه کرونا واکسینه می شوند.

در آیین شروع فاز دوم واکسیناسیون کرونا با واکسیناسیون عمومی سالمندان بالای 80 سال در بیمارستان مردانی آذر تبریز اعلام شد: یک میلیون و 147 هزار نفر جامعه هدف در این مرحله تا یک هفته آینده واکسینه خواهند شد.

وزیر بهداشت در ارتباط تصویری با این مراسم با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا، گفت: خوشحال هستیم که برغم بدعهدی هایی که در واردات واکسن با آن مواجه شدیم اما توانستیم گروه اول اولویت دار را با موفقیت واکسینه کنیم.

دکتر سعید نمکی افزود: از این ماه واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام می شود زیرا علاوه بر واکسن های داخلی ، سفارش های ما نیز وارد و پوشش واکسیناسیون گروه های هدف طبق سند ملی انجام خواهد شد.

وی همچنین گفت: یک شرکت داخلی با استرالیا برای واکسن در حال مذاکره است و شرکت داخلی دیگری نیز به مرحله دوم مرحله بالینی رسیده است.

پیش از این کادر بهداشتی و درمانی و افراد در مواجهه با ویروس کرونا و در معرض خطر مرگ بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ واکسینه شدند.


انتهای پیام/