تبریزبیدار
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۶۲

معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان خبر داد:

دور زدن تحریم ها در محصولات فناورانه توسط اساتید بسیجی

معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید آذربایجان شرقی گفت: بسیج اساتید توانسته دو محصول فناورانه در زمینه شوینده ها به ثبت برساند.

به گزارش تبریزبیدار ، جلال شیری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته معلم اظهار داشت: سازمان بسیج اساتید یک قشر تخصصی در زمینه علوم مختلف می باشد و جنبه علمی و پژوهشی نمود بیشتری پیدا می کند.

وی افزود: از آن جایی که جنبه علمی‌پژوهشی در  بسیج اساتید نمود و جلوه خاصی دارد، بحث‌های مساله محور را تقویت کنیم و  در این راستا اقداماتی را شروع کردیم که از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تعاملاتی با گروه علوم پزشکی داشتیم و کارگاه‌هایی برای تبیین روش های تحقیق برای دانشجویان و اساتید برگزار کردیم.

شیری با بیان اینکه بسیج اساتید توانسته دو محصول فناورانه در زمینه شوینده ها به ثبت برساند اذعان کرد: دو شوینده‌ای که توسط اساتید ما تولید شده به دلیل تحریم‌ها برخی مواد اولیه آن به دست ما نمی‌رسید اما اکنون این شوینده‌ها هم قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی و هم صرفه جویی ارزی دارند.

وی  در ادامه خاطرنشان کرد: بسیج اساتید پروژه های علمی در ساخت دو نمونه در زمینه لیزر و پلاسما به ثبت رسانده است.

کیفیت آب های سطحی و زیرزمینی در مرحله تحقیقات

معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید افزود: دو موضوع کیفیت آب‌های سطحی استان و کیفیت آب های زیرزمینی و خاک نواحی صنعتی و معدنی مهمترین مسائل زیست محیطی هستند که سازمان بسیج اساتید به آنها ورود کرده است و در حال تحقیقات می باشد.

وی در ادامه در مورد انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: قرار بر این است کمیته های علمی تشکیل شود و کرسی های نظریه پرداز و نقد در زمینه انتخابات خواهیم داشت.

ضرورت مطالبه گری علمی در انتخابات

شیری گفت: رویکرد بسیج اساتید  تولید محتوا های با کیفیت، کمک به انتخابات پرشور و با بصیرت و شکوفایی استعدادهای پژوهشی و .... می باشد.

وی در مورد وظایف رئیس جمهور آینده اظهار داشت: رئیس جمهوری  که در آینده انتخاب می شود باید به دنبال مشکلات جوانان و نخبگان باشد.

شیری خاطر نشان کرد: بسیج از بدو انقلاب در میدان بوده است و بسیج اساتید با توجه به وظایفی که دارد باید مطالبه گری علمی در زمینه انتخابات داشته باشد و از انتخابات هیجانی و پر احساسی پرهیز کنند.

معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید گفت: بسیج اساتید باید رابطه دانشگاه را علمی کند و کمک به مانع زدایی ها داشته باشد و یک جمع نخبگانی تشکیل شود تا بتواند شعار سال را عملی کند.

انتهای پیام/