تبریزبیدار
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۱۷:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۶۵

تبریزبیدار بررسی می کند؛

حالت های مختلف برای صعود تراکتور به مرحله حذفی آسیا + حریفان احتمالی

دور پایانی از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از فردا آغاز می شود تا تکلیف 3 گروه این بازی ها مشخص شده و وضعیت دو گروه دیگر نیز در بازی های جمعه و بامداد شنبه تعیین شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  تاکنون از میان تیم های ایرانی صعود پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی قطعی شده و فولاد نیز از دور رقابت ها کنار رفته است. از میان تراکتور و استقلال دو تیم تحت شرایط خاصی می توانند همزمان به دور بعدی صعود کنند و البته احتمال حذف دو تیم نیز وجود دارد.

تراکتور تنها می تواند به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شود. سرخ پوشان تبریزی در صورت صعود فقط با تیم اول گروه D یعنی النصر یا السد قطر روبرو می شوند که البته برای صعود کار سختی دارند. باید حتما در گروه سوم که استقلال در آن حضور دارد، از میان بازی های استقلال با الشرطه و الدحیل با الاهلی حتما حداقل یکی از آنها با نتیجه مساوی به پایان برسد و تراکتور خودش نیز از سد الشارجه عبور کند.

البته یک حالت دیگر نیز وجود دارد که حتی اگر نتایج ذکر شده مطابق میل تراکتور رقم بخورد و از دیدارهای گروه استقلال حداقل یک بازی مساوی شود، باز هم تراکتور به مرحله صعود نکند و آن شکست السد از النصر با اختلاف یک گل است و در صورت رخ دادن این اتفاق، تراکتور باید حتما با اختلاف بیش از یک گل موفق به شکست الشارجه شود تا با تفاضل گل بهتر نسبت به السد، راهی مرحله بعد شود.


پس تراکتور در یک حالت به مصاف یکی از این تیم ها می رود:

1- به عنوان تیم دوم صعود کند: السد قطر یا النصر عربستان

باید این نکته را متذکر شد که حالت دیگری نیز وجود دارد از جمله شکست الهلال و استقلال تاجیکستان در بازی پایانی یا شکست الوحده از گوا است که در آن صورت، استقلال و تراکتور در صورت پیروزی در بازی پایانی، به صورت همزمان می توانند به مرحله بعد صعود کنند که این احتمالات به دلیل شانس پایین رخ دادن و همچنین طولانی شدن این گزارش، ذکر نشدند.


انتهای پیام/