گزارش تبریزبیدار از درگوشی های انتخاباتی؛

پول های کلان برای انتقام گیری / تلاش افراد برای جازنی خود در نقش دبیری

برخی معتقدند رئیس فعلی شورای شهر احتمالا نتواند در نهایت اخذ صلاحیت کند و در این صورت خلا نفر رای اولی و رئیس شورای بعد برای برخی محافل و افراد محل طمع شده است.

سرویس انتخابات تبریز بیدار زنگ این انتخابات شورای شهر از بیستم اسفند ۹۹ به صدا درآمده و قرارمان این بود گه گاه گزارشی از اخبار و شنیده های این انتخابات برای مخاطبان منتشر کنیم، این شماره دوم همان قرار است.

رد صلاحیت ها دست به دامان هیات نظارت استان و یا هیات نظارت کشوری

چهره های خاص و مطرح رد صلاحیت شده در هیات نظارت تبریز و هیات اجرایی دست به دامان هیات نظارت استانی هستند تا بتوانند خود را در گود انتخابات حفظ کنند، برخی معتقدند هیات نظارت تبریز برخورد سلیقه ای با افراد داشته است و گویا لیست انتخاباتی جناحی تدوین کرده است و برخی دیگر معتقدند تایید صلاحیت ها باید سفت و سخت باشد تا موارد فساد شوراهای قبلی تکرار نشود با این حال چهره های خاصی که هیات نظارت تبریز رد صلاحیت کرده است به احتمال زیاد از هیات نظارت استان و در نهایت از هیات نظارت مرکزی اخذ صلاحیت خواهند کرد و مشخصا این پایان ماجرای برخی چهره ها نیست.

دست پاچه از تایید صلاحیت

اخبار رد صلاحیت داوطلبان شورای شهر تبریز تا حدی موضوع داغ شد که برخی داوطلبان برای اثبات تایید صلاحیت خود نامه محرمانه فرمانداری را در فضای مجازی منتشر کردند و این مساله با عتاب فرماندار تبریز مبنی بر احتمال رد صلاحیت به دلیل این انتشار مواجه شد، اما نکته ای که در این جام محل تامل است جریان و جریان هایی خاص در فضای مجازی برای تخریب افراد مدنظر خود دست به خبرسازی هایی می زنند و تا آن نفرات را با چالش مواجه کنند.

پول های کلان برای انتقام گیری

اخبار شنیده شده نشان می دهد که برخی موثران سابق تبریز که سابقه دستگیری هم دارند، سعی دارند با زد و بند علیه نفراتی که مدنظر آنهاست، افکار عمومی را هدایت کنند و این بار مشخصا جریان قدرت و ثروت تبریز نه تنها به دنبال اینست که نفرات مدنظر خود را به مانند سابق راهی شورای شهر کنند بلکه بدنبال حذف برخی چهره های ضد خود نیز هستند. مصادیق این مساله را در روزهای آتی می توان دقیق تر اشاره کرد.

تلاش افراد برای جازنی خود در نقش دبیری

برخی معتقدند رئیس فعلی شورای شهر احتمالا نتواند در نهایت اخذ صلاحیت کند و در این صورت خلا نفر رای اولی و رئیس شورای بعد برای برخی محافل و افراد محل طمع شده است، برخی جریانات سیاسی نیز به طمع احتمال رای بالا و حتی رای اولی برخی افراد سعی در جذب آنان و استفاده از سبد رای آنان به نفع کاندیداهای کم اقبال خود هستند تا بتوانند شورای شهر را به نام خود سند بزنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.