تبریزبیدار
سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۶:۵۰:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۹۹۲

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در تبریز مطرح کرد؛

ویروس های سیاسی بدنبال ناامیدی مردم و تحریم انتخابات

آیت الله خاتمی تاکید کرد: صندوق رای جلوه ای از امید است. اگر مدیریت کشور را قبول ندارید، روز ۲۷ خرداد در انتخابات شرکت کرده و رئیس جمهور و شورای شهر مطلوب را انتخاب کنید.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم احیای دومین شب قدر در مصلی امام خمینی(ره) تبریز با بیان نکاتی در خصوص گناه اظهار داشت: دو نوع ویروس داریم؛ ویروس جسم و جان. کرونا ویروس جسم است و عبور از خط قرمز خدا ویروس جان است که به آن گناه می گویند. هر دو ویروس خطرناک است اما ویروس جان خطرناک تر است و دنیا و آخرت انسان را خراب می کند.

وی افزود: عادی سازی هر دو ویروس خطرناک است. اگر احساس کردیم گناه عادی می شود باید سریعا توبه کنیم.

شب قدر

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید با خدا صادق بود گفت: اگر امشب، صادقانه با خدا کنار بیاییم، خدا راحت با ما کنار می آید. راه درمان ویروس جان، توبه است و شب قدر بیمارستان پالایش جان است. راه توبه، پشیمانی از گذشته و جبران گذشته و ادای بدهی خدا و حق الناس است.

وی تصریح کرد: همانطور که بهداشت جسم برای مقابله با ویروس جان موثر است، بهداشت جان هم برای مقابله با گناه ضروری است. ماسک ویروس جان، پرهیز از فکر گناه و دوری از شبهات و ایستادن برابر گناه است. فاصله گذاری اجتماعی در ویروس جان، عدم همنشینی با گنهکاران است.

ویروس سیاسی

آیت الله خاتمی به نوع دیگری از ویروس ها اشاره کرده و گفت: ویروس سیاسی همان ویروسی بود که به جان اردوگاه علی(ع) زدند و او را تنها گذاشتند. می خواهند ویروس سیاسی را به جان ملت ما بزنند اما شعار مردم ما اینست که می گویند «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند».

وی ادامه داد: یکی از مصادیق این ویروس اینست که می گویند «در انتخابات شرکت نمی کنیم». شرکت نکردن در انتخابات یعنی مخالفت با رهبری. حضور در انتخابات یک تکلیف الهی و ولایی است.

انتخابات

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ناامید کردن مردم، از دیگر ویروس های سیاسی است گفت: مراقب باشیم ویروس سیاسی را سرایت ندهیم. مقام معظم رهبری می فرمایند من آینده را روشن تر از گذشته می بینم. خدایی که کودتاهای بزرگ را از سر این انقلاب برداشت، باز هم خدای همین انقلاب است.

وی تاکید کرد: صندوق رای جلوه ای از امید است. اگر مدیریت کشور را قبول ندارید، روز ۲۷ خرداد در انتخابات شرکت کرده و رئیس جمهور و شورای شهر مطلوب را انتخاب کنید.

مذاکره با آمریکا

آیت الله خاتمی به موضوع مذاکرات ایران در وین اشاره کرده و اظهار داشت: در عرصه مذاکرات، خط ولایت، لغو همه تحریم هاست نه تعلیق برخی از آنها. باید ادعای طرف های مقابل را راستی آزمایی کنیم.

وی تاکید کرد: مشکل معیشتی کشور فقط با مقاومت حل می شود نه با مذاکره با آمریکا. مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود؛ دیدیم بعد از مذاکرات ، رئیس جمهور دیوانه آمریکا با یک امضا زیر همه چیز زد . این گرانی های افسار گسیخته حاصل مذاکرات است.


انتهای پیام/