بعد از ظهر جمعه؛

سیلاب در تبریز / هشدار درباره طغیان رودخانه‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: بارش باران سیل آسا و تگرگ در مناطق مختلف استان خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشته است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدباقر هنربر اظهار داشت: بارش شدید باران و تگرگ عصر امروز  باعث آب گرفتگی خیابان‌ها و میدانهای شهرها شد و به لوازم منزل و خودروهای برخی شهروندان خسارت زد.

وی ادامه داد: نیروهای هلال احمر و آتش نشانی برای تخلیه آب منازل و معابر اقدام کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداریگفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان، تردد نکردن در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب و تحکیم سازه‌های موقت و سست از توصیه‌های مهمی است که باید مردم به آن‌ها توجه کنند.

وی افزود: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی و شکسته شدن شاخه درختان از جمله خطراتی است که مناطق مختلف استان را تهدید می‌کند.

هنربر تاکید کرد: شهروندان با توجه به تداوم رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید و بارش تگرگ در روزهای آینده از تردد‌های غیرضروری خودداری و از توقف در کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کوهنوردی خودداری کنند.

گفتنی است بارش باران شدید و تگرگ در تبریز از بعد از ظهر دیروز موجب آب گرفتگی خیابانها و معابر شد.

کارشناسان اداره کل هواشناسی هم درباره بارش شدید باران و تگرگ و سیلابی شدن معابر در مناطق مختلف استان تا ۳ روز آینده هشدار داده اند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.