توسط بنیاد خیریه یاران عشق با همکاری شهرداری خسروشاه؛

کاشت ۳۶۰۰ اصله درخت برای یاری به معیشت افراد کم برخوردار

بنیاد خیریه غیرانتفاعی یاران عشق خسروشاه ۳۶۰۰ اصله درخت پسته به شهرداری این شهر اهدا کرد تا محصولات آنها در جهت کمک به افراد کم برخوردار مصرف شود.

به گزارش تبریز بیدار ، درختکاری یکی از سنت‌های حسنه‌ای است که ریشه در آموزه های دینی ما دارد. این سنت آنچنان در میان مردم جای باز کرده است که شاهد بروز یک نهضت عمومی در این زمینه هستیم. در این میان خیریه های مردم نهاد هم سعی کرده‌اند پرچم دار این حسنه باشند که علاوه بر فرهنگ سازی برای کاشت درخت‌های مثمر و کمک به احیای محیط زیست، با هدف کمک به افراد محروم جامعه، گام هایی برمی دارند.

بنیاد خیریه غیرانتفاعی یاران عشق خسروشاه طرحی را راه اندازی کرده که به وسیله آن ۳۶۰۰ اصله درخت پسته به شهرداری این شهر اهدا کرده تا بعد از مراحل رشد و نمو، ثمره آن در اختیار نیازمندان قرار گیرد. 

زمین محل کاشت این درختان نیز توسط سه خیّر در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری امام جمعه خسروشاه در آیین کاشت این اصله درختان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: کل این زمین ۴۰۰۰۰ هزار متری برای امور عام المنفعه بوده که بعد از باردهی برای افراد نیازمند مصرف می شوند.

Image title

وی خاطر نشان کرد: این یک کار خیر می باشد و خداوند کار های خیر را دوست دارد و امیدواریم سبب شود تا افراد خیّر، قدم های دیگری را بردارند.

رسول کریمیان، شهردار خسروشاه نیز در این مراسم گفت: در کنار این زمین چاه آبی وجود داشت که از بین رفته بود که مجددا احیا کردیم.

Image title

وی افزود: چون زمین و اصله های درخت هر دو اهدایی می باشند بعد از باردهی به محرومین منطقه هزینه خواهد شد.

شهردار خسروشهر در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن منطقه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و شور بودن آب، درختچه های پسته سازگاری با این شرایط دارند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.