استاندار آذربایجان شرقی:

روند ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی کاهشی است

استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه چهار شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، گفت: سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و زرد هستند که نشان‌دهنده مدیریت خوب این بیماری در استان است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی در حاشیه نشست ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت استان از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا خوشبختانه با شیب ملایم رو به کاهش است؛ به طوری که تعداد فوتی‌ها و بستری‌های بیمارستانی نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

وی با اشاره به محدودیت‌هایی که برای گروه های شغلی اعمال شده بود، گفت: با توجه به کاهش روند ابتلا در استان گروه‌های شغلی یک و دو اجازه فعالیت یافتند.

پورمحمدی گفت: اگر ملاحظات و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط شهروندان ادامه یابد در روزهای آینده شیب کاهشی ابتلا سرعت خواهد گرفت.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت در ایام عید فطر بین استان‌ها و شهرها با وضعیت قرمز، محدود و ممنوع خواهد شد که جزئیات آن توسط سخنگوی ستاد اعلام خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که نگرانی جدی در استان وجود ندارد، گفت: توصیه می‌کنیم مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

وی با تاکید بر این‌که خوشبختانه با وجود مشکلات اقتصادی اصناف و کسبه همراهی خوبی با اعمال محدودیت‌ها داشتند، افزود: به دلیل ایجاد مشکلات مختلف برای این قشر تلاش کردیم محدودیت‌ها را زودتر از سایر استان‌ها کاهش دهیم تا اصناف بتوانند به کار خود ادامه دهند.

پورمحمدی اضافه کرد: اگر روند کاهشی ابتلا به کرونا ادامه یابد محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.