معاون وزیر ارتباطات در تبریز مطرح کرد؛

پست زمینی بین ارمنستان و آذربایجان ایجاد می شود

اولین خانه موزه تمبر در تبریز در خانه تاریخی مجتهدی‌‌ها با حضور سبحانی‌فر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پست ایران افتتاح شد.

به گزارش تبریز بیدار ، رمضانعلی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران در این مراسم اظهار داشت: تبریز شهر شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی در گذشته بوده و اکنون نیز خداوند را شاکریم این رویداد در آذربایجان شرقی و کلانشهر تبریز اتفاق می افتد با افتتاح این موزه به میراث های فرهنگی شهر تبریز افزوده می شود.

وی افزود: اکنون شاهد افزوده شدن یکی دیگر از رویداد های اولین دیگر به افتخارات شهر تبریز هستیم و آن هم اولین خانه موزه تمبر است.

وی با اشاره به مکان تاریخی این موزه گفت: انتخاب یک مکان تاریخی برای چنین موزه‌ای در نوع خود یک امر جالب توجهی است، به لحاظ اینکه تمبر ارزش فرهنگی دارد تاریخ و میراث ما را از گذشته به حال و از حال به آینده انتقال می دهد.

سبحانی فر افزود: تمبر جزو اوراق بهادار است و در جهان کم وزن ترین و با ارزش ترین اشیاء نامبرده می شود. تمبر به غیر از ارزش معنوی خود دارای ارزش مادی نیز است؛ به طوری مجموع ارزش تمبرهایی که در این خانه موزه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: تمبر تاریخ گذشتگان را از جامعه‌ای به جامعه دیگری منتقل می کرده و گویای تاریخ و پیشینه ما است.

معاون وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: در نشستی که با سفیر ارمنستان داشتیم خواسته ایشان آن بود که ما پست زمینی را بین ارمنستان برقرار کنیم و ما نیز در شرکت پست در تلاشیم پست زمینی را بین هر دو کشور ارمنستان و آذربایجان نیز برقرار کنیم.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی دیگر سخنران این مراسم بود که با تقدیر از دست اندرکاران ایجاد این خانه موزه گفت: مایه مباهات است که اولین خانه موزه تمبر ایران در تبریز تشکیل می شود، تبریز از گذشته پایتخت فرهنگی و تاریخی کشور است و اگر به تاریخ و تحولات نگاه کنیم خیلی از رخداد های علمی، فرهنگی و حتی دینی از این شهر شروع شده است.

وی افزود: کسانی که آثار فاخری در حوزه تمبر دارند در اختیار مجموعه خانه موزه تمبر ایران قرار دهند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.