گزارش تبریزبیدار از درگوشی ها و حواشی انتخاباتی(8)؛

معادلات مجهول برای شهرداری تبریز پیش از انتخابات!

اولین وظیفه شورای شهر پس از تعیین هیات رئیسه شورا انتخاب شهردار برای ۴ سال آتی شهر تبریز است و شهردار با کسب اکثریت آرا یعنی حداقل ۷ رای از ۱۳ رای انتخاب می شود.

سرویس انتخابات تبریز بیدار / زنگ این انتخابات شورای شهر از بیستم اسفند ۹۹ به صدا درآمده و قرارمان این بود گه گاه گزارشی از اخبار و شنیده های این انتخابات برای مخاطبان منتشر کنیم، این شماره هشتم همان قرار است.

انتخابات شورای شهر تبریز همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود و برای ۱۳ کرسی شورای شهر تبریز تعیین تکلیف می شود، اولین وظیفه شورای شهر پس از تعیین هیات رئیسه شورا انتخاب شهردار برای ۴ سال آتی شهر تبریز است، در اصل ۱۳ عضو یک شهردار را برای اداره شهرداری براساس خواست و مصوبات شورا تعیین می کنند و شهردار با کسب اکثریت آرا یعنی حداقل ۷ رای از ۱۳ رای انتخاب می شود.

تلاش شهین باهر و تیمش برای ابقا

آدمی ثبات را دوست دارد، هر تیمی که در شهرداری تبریز به قدرت رسیده است سعی کرده با تلاش برای حضور اکثریت مد نظر خود در شورای شهر بعدی، خود را با ابقا نزدیک کند اما حداقل در دو دوره گذشته شهردار نتوانسته ابقا شود و شورا فرد دیگری را برگزیده است، خبرهای منتشر شده و شنیده ها حکایت از حمایت تیم فعلی شهرداری از برخی از افراد و لیست خاص دارد.

برخی افراد شورای فعلی نیز در صدد هستند با استفاده از بدنه مدیریتی و اختیارات شهرداری رای برخی مناطق را با خدمات و غیره جذب خود کنند. حال شهین باهر و تیمش نیز سعی دارند از برخی افراد حمایت کنند تا بتوانند مسیر مدیریتی خود را بدون دغدغه ادامه دهد حال اینکه تجربه نشان می دهد کاندیدای این سوی انتخابات با عضو شورای آن سوی انتخابات بسی تفاوت و تغییر رفتار دارد و نمی توان روی قول افراد حساب ثبات باز کرد که اگر می شد برای نجفی و نوین این مساله قابل دسترس تر بود تا شهین باهر!

ناگفته نماند که روابط عمومی شهرداری تبریز نیز لیست منتسب به ایرج شهین باهر را تکذیب کرده اما این مساله گرچه لیست را کذب خوانده اما نمی تواند نافی علاقه مندی تیم مدیریتی فعلی به راهیابی برخی افراد باشد.

بابایی اقدم به دنبال شهردار شدن

فریدون بابایی اقدم عضو فعلی و دور قبل شورای شهر نیز که در سال ۹۶ رای ۶۰ هزارتایی داشت سعی دارد با چینش افرادی در لیست مورد حمایت خود یا حمایت های تک گانه از برخی افراد آنان را وارد شورای شهر کند و پس از اطمینان از اکثریت شورا خود ردای شهرداری تبریز بپوشد و نفر علی البدل اول را وارد شورا کند، اکنون که نتایج انتخابات مشخص نیست سخت بتوان در این باره قضاوت کرد که چینش انتخاباتی و نحوه عملکرد سبد رای بابایی می تواند در این خصوص تعیین کننده باشد، گفته می شود بابایی اقدم پس از ۸ سال حضور در شورا حال به دلیل تخصص دانشگاهی و تجربه، خود را شایسته شهرداری تبریز می داند و کنش های انتخاباتی خود را نیز بر همین اساس سامان می دهد و همین مساله می تواند منشا اختلافات یکساله اخیر میان او شهردار فعلی باشد.

گروهی به دنبال شهرداری نوین، گروه دیگر در سودای شهرداری قلیزاده

گفته می شود گروهی از کاندیداها که با حمایت نوین شهردار اسبق وارد گود انتخابات شده اندو یا گروهی دیگر او را به عنوان شهردار مطلوب خود قلمداد می کنند به دنبال شهرداری نوین برای شهرداری دور ششم شورای شهر تبریز هستند، نوین که دوران نقاهت را می گذراند هیچ اظهار نظری در این خصوص نداشته است اما می توان گفت از این ابراز علاقه زیاد هم بدش نمی آید، او از سال ۹۲ مدیریتی نداشته و در انتخابات مجلس سال ۹۴ باخت و در انتخابات مجلس ۹۸ عدم تایید صلاحیت را داشته است.

گروهی دیگر که علایق سیاسی مختلفی دارند نیز درصدد هستند در صورت پیروزی و کسب اکثریت، فرج قلیزاده عضو فعلی شورای شهر و عضو ثبت نام نکرده شورا در انتخابات ۱۴۰۰ را شهردار تبریز کنند، البته برخی کاندیداها این شائبه را تکذیب کردند اما گویا یک جریان که در سال های شهرداری نوین حضور موثر در شهرداری را داشته است همچنان بر شهردار شدن قلیزاده اصرار دارد.

انتهای پیام/

در همین باره بخوانید:

پول های کلان برای انتقام گیری

پسر مالک تراکتور لیست می بندد؟!

از سخنرانی منادی در ستاد پیش انتخاباتی تا کنار گذاشتن جوان پور

رد دعوت تشکل‌های دانشجویی و قصد انصراف کاندیداهای شاخص

خبرسازی به نفع ردصلاحیتی ها

چهره های ناشناس به دنبال کسب وجاهت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.