پاسخ امام جمعه تبریز به یک شائبه انتخاباتی؛

در رد یا تایید نامزدها و لیست های ائتلافی دخالت ندارم

امام جمعه تبریز گفت: در رد یا تایید هیچ یک از نامزدها و یا لیست های ائتلافی شوراهای شهر و روستای استان دخالت ندارم ائمه جمعه حامی منتخبان مردم هستند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در برنامه تلویزیونی پیام جمعه اظهار داشت: موقعیت ماه شوال بسیار خاص است و بین دو فصل تزکیه‌ای قرار گرفته است.

وی افزود: ماه شوال متأخر از فصل اول خودسازی(یعنی سه ماه رجب المرجب، شعبان المعظم و رمضان المبارک) و متقدم بر فصل دوم تزکیه(یعنی ذی‌القعده، ذی‌الحجه و محرم الحرام) است. 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه کشور درگیر مشکلات مزمن اقتصادی است، گفت: مشکلات جز با نگاه تحولی درمان نخواهد شد و در مقطع حاضر تشکیل دولت جوان انقلابی بهترین راه حل برای این امر است. 

وی با تاکید بر اینکه مشکل کشور از ناحیه‌ی مدیریت اقتصاد است، گفت: هرجا با مدیریت‌های قوی و خستگی ناپذیر مواجه بودیم کار پیشرفت کرده و هرجا که این‌جور حضورِ لازم و دائم وجود نداشته باشد، مشکلات پیش آمده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختیارات و وظایف رئیس جمهور در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بقدری گسترده است که رئیس جمهور می تواند با اجرای صحیح قانون اساسی، انتخاب درست کابینه و انتصابات شایسته سالارانه، هوشیاری در امضای قراردادها و پیمانهای بین المللی، برنامه ریزی صحیح و بودجه بندی درست و استفاده صحیح از شوراهای عالی در اختیار بر مشکلات کشور علاج کند.

وی به مسایل بین المللی نیز اشاره داشته و گفت: جنگ ۱۲ روزه، چند دستاورد مهم داشت که در آینده‌ی جهاد و مقاومت ملت فلسطین بسیار تأثیرگذار است که عبارتند از؛ یکپارچگى مردم ناتوان اما شجاع و نترس فلسطین، بسیج افکار عمومى جهانى بر علیه رژیم غاصب، تجربه شیخ جرّاح یک الگوى موفق براى مقاومت و پایدارى، تجربه حکمرانى و عقل سیاسى و تکلیف شرعى ملت‌هاى مسلمان و دولت‌ها بنفع فلسطین و خسارات اقتصادی مهم به اسرائیل از تعطیلی فرودگاه ها گرفته تا صنعت گردشگری و صنایع نفت و گاز. 

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: سوریه هم به جهت جایگاه سوق‌الجیشی و هم به‌خاطر جایگاهش در جبهه مقاومت، عمق راهبردی ایران محسوب شده و مورد حمایت و توجه ایران انقلابی بوده و خواهد بود. 

امام جمعه تبریز به یک شائبه انتخاباتی نیز اشاره کرده و گفت: در رد یا تایید هیچ یک از نامزدها و یا لیست های ائتلافی شوراهای شهر و روستای استان دخالت ندارم ائمه جمعه حامی منتخبان مردم هستند.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.