رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف استان به تبریزبیدار پاسخ می دهد؛

علت تعدد در ستادهای انتخاباتی رئیسی / سهم مصلحت سنجی در لیست شورای شهر

رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان گفت:همه جوان ها و نوجوانان مشتاقند که در خانه خود یک ستاد برای آقای رئیسی راه بیندازند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام حسین ایمانی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص علت تعدد ستادهای انتخاباتی آیت الله رئیسی در استان گفت: پیشنهاد آقای رئیسی این است که هر خانه یک ستاد باشد. الان همه جوان ها و نوجوانان مشتاقند که در خانه خود یک ستاد راه بیندازند و آقای شاکری مسئول هماهنگی ستادهای مردمی آقای رئیسی است.

وی به تعامل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت در استان اشاره کرده و افزود:  آذربایجان شرقی اولین استانی بود که اختلافی بین این دو شورا در آن به وجود نیامد. ما از دوستان تهرانی هم خواهش کردیم که اختلافات خود را به استان ما صادر نکنند.

رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب استان ضمن تاکید بر لزوم افزایش امید آفرینی در مردم گفت: توقعی که مقام معظم رهبری در این دوره از انتخابات دارند، افزایش امید در مردم، استفاده از زمینه مثبت خون مقدس سردار دلها، ساماندهی تشکل نیروهای جوان انقلابی در تحقق گام دوم انقلاب است؛ این مراحل طی شد و نیروهای انقلابی ضرورت وحدت را احساس کردند اما در مصداق آن دچار مشکل بودند.

وی افزود: آیت الله رئیسی توانست اجماع را از گرایشات مختلف جریان نیروهای انقلاب به وجود بیاورد؛ همه تشکل ها، برای آقای رئیسی به اجماع رسیده اند.

حجت الاسلام ایمانی بیان کرد:آقای رئیسی گفته بودند که اگر من به خاطر محبوبیت در این پست می آمدم، در قوه قضائیه به حد کافی محبوبیت داشتم و نیازی به این کارها نبود.

وی ادامه داد: برای ساماندهی کارهای انتخاباتی تدابیری اندیشیده شده است؛ شورای ائتلاف و شورای وحدت نفراتی را معرفی خواهند کرد که به عنوان ستاد هماهنگی در استان فعالیت داشته باشند.

رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: حدود ده هزار نفر از نیروهای انقلابی و شورای ائتلاف در تشکیلات سازماندهی شده اند. در ستادهای مردمی علاوه بر نیروهای ارزشی و مردمی در احزاب و نیروهای همسو، از کسانی که در مقابله با رانت و رکود فعالیت دارند و می خواهند از گفتمان عدالت سید محرومان حمایت کنند، نیز دعوت به عمل می آوریم و در خدمتشان هستیم.

وی اظهار داشت: ما بدنبال گفتمان تقویت حضور حداکثری و مذاکره عزتمند براساس منافع ملی مردم با دنیا هستیم. ما در گفتمان بین الملل، عزت و امکانات برآمده از جریان پاک مقاومت را نیز در نظر می گیریم.

حجت الاسلام ایمانی ضمن دعوت مردم به مشارکت در انتخابات، گفت: کسانی که ناراضی هستند بدانند که با حداقل یا حداکثر رای، بالاخره رئیس جمهور انتخاب خواهد شد. به قول شهید باکری رای ندادن هم نوعی رای است؛ منتها می گوید که شما به جای من تصمیم بگیرید!

وی افزود: به همه عزیزانی که گله مند بوده و دنبال تحول اند و از رکود و بیکاری در جامعه گله مندند، پیشنهاد می کنیم که یکی از گفتمان ها را دنبال کنند؛ البته باید برنامه و رزومه موفق را هم در نظر داشته باشند.

رئیس کمیته انتخابات شورای ائتلاف در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص احتمال مصلحت سنجی در ارایه لیست برای انتخابات شورای شهر تبریز گفت: ما گفتمان تخصص محوری را بر مبنای محورهای تخصصی شورای شهر ارایه کردیم. مقبولیت فرد، توانایی فرد، نوع تعامل با احزاب و مدیریت ها، حضور و احتمال رای آوری او فلان امتیاز را دارد.

وی افزود:به زودی بر مبنای فعالیت شوراها، لیست ۱۳ نفره شورای ائتلاف را نیز منتشر خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.