نماینده مردم ورزقان در مجلس در پاسخ به تبریزبیدار؛

ساخت کمپ بزرگ فرهنگی و ورزشی مس سونگون

نماینده مردم ورزقان و خاروانا به اجرای پروژه کمپ فرهنگی ورزشی مس سونگون اشاره کرده و افزود: این مجموعه بزرگ با سرمایه گذاری کلان ایجاد می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، الله وردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار این سایت خبری در خصوص احداث بزرگراه خواجه – ورزقان و سه راهی آقا بابا گفت: سال ۹۱ برای احداث این پروژه با مس سونگون و وزارت راه و شهرسازی قرارداد بسته بودیم که در حال تکمیل بود اما متاسفانه در مسیر بزرگراه انحراف ایجاد شد و مردم ورزقان خواهان بازگشت به مسیر اصلی خود هستند.

وی افزود: اگر این بزرگراه از داخل شهر ورزقان عبور نکند، این شهر بن بست می شود و تمام عبور و مرور ترافیک شهری را به روستای کاسین انتقال می دهد لذا ارزش املاک و تأسیسات و سرمایه گذاری شهر ورزقان به صفر می رسد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در تغییر مسیر تخلفی صورت گرفته و مخاطرات آن زیاد است؛ رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه دستور بررسی داده اند و با توجه به اینکه تخلف کرده اند دستور توقیف این راه را داده اند.

وی در مورد چالش خود با وزیر راه بر سر این پروژه نیز گفت: افزود: هدف این بود که اعتراض خود را نسبت به این تخلف به وزیر و مردم برسانیم و مردم بدانند مشکل آنها پیگیری می شود و وزیران هم بداند که عملکرد او رصد می شود و کارت زرد دادن به وزیر هم تاثیری در روند پروژه ندارد.

دهقانی گفت: در ورزقان امکانات زیادی وجود دارد و باید مهاجر پذیر باشد نه مهاجر فرست، برای پروژه ها اعتباراتی از مس سونگون پیش بینی کردیم و نزدیک ۲۰۰ میلیارد تومان پول از مس سونگون در پروژه ها هزینه می شود.

وی افزود:  با توجه به پتانسیل معدنی، گردشگری و صنایع پایین دستی که داریم و مجاورت با منطقه ی آزاد ارس و قرار گرفتن بین این دو منطقه، برنامه هایمان را طوری پیش بینی کردیم که به منطقه آزاد وصل کنیم تا به رشد و توسعه شهرستان کمک کند.

اینی نماینده مجلس به اجرای پروژه کمپ فرهنگی ورزشی مس سونگون اشاره کرده و افزود: این مجموعه بزرگ با سرمایه گذاری کلان ایجاد می شود و ضمن اینکه ساختار باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون را بزرگ می کنیم، این کمپ را هم ایجاد می کنیم که باشگاهی بزرگ در شمال غرب کشور با امکانات به روز، اردوهای ورزشی از سراسر کشور برگزار کند.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.