سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در تبریز؛

رییسی به فساد ستیزی باور دارد / ظرفیت های آذربایجان به نفع ایران است

عصر امروز سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی، در جمع دانشگاهیان حامی سید ابراهیم رئیسی در تبریز به سخنرانی پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، منوچهر متکی در این گردهمایی با اشاره به نقش مردم در جمهوریت گفت: نقش مردم در تبلور جمهوریت نظام در انتخابات های پیشین مشخص بود. امروز پیشاپیش همه اقشار جامعه، نخبگان و اساتید و دانشجویان، بر حراست از این میراث ذی حق بوده و اولویت دارند؛ ما می خواهیم از این حق دفاع کنیم.

سلام گرم آیت الله رئیسی به دیار آذربایجان

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه انتخابات یک فرصت و مجالی برای تغییر ریل و لوکوموتیو اداره کشور است اظهار داشت: مولفه اول حکمرانی، داشتن نقشه و برنامه اداره کشور است که باید مبتنی بر اصول و منافع مردم باشد. مولفه دوم حکمرانی، کارگزاران نظام هستند تا برنامه ها به مقصد برسد. برنامه های درست با کارگزار نادرست به مقصد نمی رسد.

وزیر اسبق امورخارجه کشور بیان کرد: مردم ایران به امامی پیوستند که هیچگاه از خودش نگفت و برنامه های صحیح داشت و نظام نوینی ارائه داده و مفاهیم جدیدی از قدرت در دنیا ارائه کرد که قدرت منطق بر منطق قدرت پیروز شد.

وی ضمن ابلاغ سلام گرم آیت الله رئیسی به مردم شمال غرب گفت: آذربایجان دیار شهادت است؛ آذربایجانی که از مرز های عقیدتی و سیاسی و اجتماعی این کشور حراست و حمایت می کردند و می کنند. آذربایجان موجب فخر ایران است. تاریخ آذربایجان برای کل ملت ایران افتخار است.

متکی اظهار داشت: تجار آذربایجانی، بارزگانان و کارخانه داران آذربایجان متاسفانه مواجه با تعطیلی شده اند. ما شریف ترین و مبتکر ترین نیروهای اقتصادی را در آذربایجان داریم.

وی ادامه داد: این ها رابرای خوشایندی شما نمی گویم؛ من کسانی را می شناسم که از سربازی اقتصاد به سرداری در آن حیطه رسیده اند؛ همانطور که در زمان دفاع مقدس نیز اینطور بود.

مردم دنیا به نوع مدیریت مرغ خندیدند

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی ضمن انتقاد از نوع مدیریت کشور، بیان کرد: مردم ما دو مدیریت را در ایران می بینند؛ یکی آن مدیریتی که بنزین را سوار کشتی کرده و در ونزوئلا پیاده کرده و پول آن را به طلا تبدیل می کند و دیگری مدیریتی است که نمی تواند مرغ را مدیریت کند و صف ها تشکیل می شوند و مردم دنیا هم به این نوع مدیریت می خندند.

وی افزود: چه کسی این منطق مدیریت کشور را می پذیرد؟ امام (ره) آمد حق مردم را به آنها برگرداند و بگوید که هیچ قدرتی بر قدرت معنوی مردم کارساز نیست. درس های امام (ره) را نیز بچه های ما در جبهه ها اجرا کردند.

وزیر اسبق امورخارجه کشور با اشاره به فقر در جامعه گفت:نام تمام خیابان ها و کوچه های ما نام شهیدان است تا ما نقشه راه را گم نکنیم. کسانی آمدند که برایمان برنامه اقتصادی نوشتند اما برای اینکه دل برخی را خوش کنند گفتند حالا یک برنامه ی ضد فقر هم می نویسیم؛ در حالی که کل برنامه اقتصادی باید طوری تنظیم می شد که ضد فقر و ضد تبعیض می‌بود. اکثریت مردم رای ندادند که وضعیت اقتصادی و حیثیت ایران اینطور شده است.

رییسی به فساد ستیزی باور دارد

وی تاکید کرد: مردم کسانی را می خواهند که به برنامه و راه باور داشته باشند. مبانی فکری و کارنامه عملکردی و برنامه آقای رئیسی همان را می گوید که ما می خواهیم. آقای رییسی به فساد ستیزی باور دارد و این را در قوه قضاییه نشان داده است.

متکی تصریح کرد: ریشه فساد در دولت است؛ هیچکس نمی تواند اختلاس و رانت خواری کند مگر اینکه منافذی در وزارت خانه پیدا کند.علاج آن دولت پاک دست می باشد.

زبان دنیا را فهمیدن، به زبان خارجی حرف زدن نیست

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی به عصبانیت مردم از اداره کشور اشاره کرده و اظهار داشت: زبان دنیا را فهمیدن، به زبان خارجی حرف زدن نیست؛ اگر نقشه راه درست نباشد به جای درستی نمیرسیم. مشارکت در انتخابات اسفندماه کم بود؛ مردم با اینکار نشان دادند. که از مسئولین عصبانی هستند.

وی ادامه داد: بنای امام این نبود که مسئول به حرف مردم گوش نسپارد. اقشار مختلف جامعه ما باید از حقوق خودشان بهره مند شوند اما نباید آزادی های اجتماعی گروگان گرفته شود.

 ظرفیت های آذربایجان به نفع ایران است

وزیر اسبق امورخارجه کشور به ظرفیت های موجود در آذربایجان اشاره کرده و گفت: این وظیفه دولت است که از ظرفیت ها به حق استفاده کند و این حق آذربایجان است که ظرفیت هایش را ارائه کند. باید مطالبات مطرح شوند.

وی تصریح کرد:هویت آذربایجان یک هویت غنی است و ما به هیچ بهانه ای ناید این ظرفیت های عظیم کشورمان را مورد مصالحه قرار دهیم. استفاده از این ظرفیت ها به نفع ایران تمام خواهد شد.

متکی افزود: آذربایجان تحت هیچ شرایطی از ارزش های ایران اسلامی و حراست از مرز های عقیدتی و اجتماعی و سیاسی خودش جدا نمی شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.