امام جمعه تبریز مطرح کرد:

کاندیدها باید از اختلاف افکنی، تهمت و دروغ دوری کنند

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز امروز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با رعایت دستوالعمل های بهداشتی در مصلی اعظم امام(ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اهمیت فرهنگ گفت: شکل گیری شخصیت هر انسانی در بستر فرهنگی که در آن به دنیا آمده و زندگی می کند.

وی با بیان اینکه تحولات فرهنگی زیربنای تحول در عرصه های سیاسی و اجتماعی است، افزود: حضرت امام(ره) در ارتباط با فرهنگ می فرمایند فرهنگ یک کارخانه آدم سازی است.

خطیب جمعه تبریز اظهار داشت: با فرهنگ فاسد نمی توان انسان سالم تربیت کرد. اگر ملت ها بخواهند از دام کشور های سلطه گر نجات یابند باید فرهنگ آن جامعه را اصلاح کنند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ اساس استقلال یک جامعه است، افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند حاضرم جانم را در راه اصلاح فرهنگ جامعه بدهم.

مدیریت فرهنگی

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه گفت: پیشنهاد می کنم گروه های جهادی در کنار پخش بسته های معیشتی. بسته های فرهنگی هم در اختیار مردم قرار دهند.

وی افزود: هر مسئولی که در جایگاه فرهنگی باشد و نتواند مسئولیت خود را به درستی انجام دهد بدترین ضربه را به فرهنگ خواهد زد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تا زمانی که نتوانیم واقعیت های فرهنگی جامعه را کنترل کنیم نخواهیم توانست به آرمان هایمان در عرصه فرهنگی دست یابیم.

وی بیان داشت: بدون شناخت اولویت های فرهنگی و تمرکز به آن اولویت ها، نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.

زنان و خانواده

امام جمعه تبریز بر نقش زنان و خانواده در جامعه اشاره کرده و گفت: یکی از اولویت های فرهنگی استان تضعیف نقش زن در نظام خانواده است به طوری با تبلیغات گسترده در فضای مجازی شاهد تضعیف و تحریف نقش زن در نهاد خانواده و جامعه هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: نهاد خانواده در قرآن محل اصلی رشد و تربیت کودکان یاد شده است.

تقوای انتخاباتی

وی در ادامه به موضوع تقوا و تقوای انتخاباتی اشاره کرده و گفت: رعایت تقوای انتخابات یعنی معرفی خود، نه نفی دیگران.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: کاندیدها برنامه های خود را اعلام و خود را معرفی کنند و نباید دیگر کاندیدها را تخریب کنند.

دهه کرامت

وی در ادامه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر گفت: حضرت فاطمه معصومه(س) کریمه اهل بیت(ع)، الگوی عفت و نماد ولایت مداری است و به این دلیل سالروز ولادت ایشان آغاز دهه کرامت نام گذاری شده است.

جهاد سازندگی

وی همچنین ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام(ره) گفت: جهاد سازندگی خدمات زیادی را در عرصه محرومیت زدایی به کشور انجام داده است.

حجت الاسلام ال هاشم یادآور شد: نیروهای جهاد سازندگی در جبهه های جنگ ۸ ساله گاهی جلوتر از رزمندگان در خط مقدم در خاکریز سازی فعالیت می کردند. این جهادگران از طرف امام خمینی(ره) سنگر سازان بی سنگر نام گرفتند.

انتخابات

وی در ادامه به طور مفصل به بحث انتخابات پرداخته و گفت: دانشگاهیان، طلاب و نخبگان باید منادیان اخلاق سیاسی و انتخاباتی باشند و زمینه برای تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: وقتی مردم ببینند کاندیدها و طرفداران آنها با اخلاق تبلیغ می کنند، نسبت به شرکت در انتخابات تشویق خواهند شد. کاندیدها باید از اختلاف افکنی، نفاق ورزی، تهمت و دروغ دوری کنند.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ما مشارکت حداقلی را راهبرد خود در تخریب و تضعیف نظام اسلامی می دانند و از هیچ تلاشی در کاهش مشارکت مضایقه نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کاندیدها نباید در زمین طراحی شده دشمنان بازی کنند و افراد انقلابی با اخلاق و متانت به فرافکنی ها پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه کاهش مشارکت مردم در انتخابات به معنی دلسرد شدن آنها از نظام نیست، افزود: مردم از عملکرد مسئولین ناراضی هستند، در یکی از سال ها شاهد مشارکت ۵۰ درصدی مردم بودیم که دلایل آن تورم و مشکلات اقتصادی بود.

شاخص های اصلح

وی در ادامه به شاخص های نامزد اصلح اشاره کرده و گفت: نباید به کسی که خوشنامی در پرونده او نیست، رای داد. باید به فرد دارای برنامه و کفایت لازم در مدیریت، رای داد.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: به فردی رای دهیم که ساده زیست باشد و خود و خانواده او از اشرافی گری دور بوده و به مسائل اخلاقی و به طبقات محروم جامعه توجه ویژه داشته باشد. به کسی که از مال شبهه ناک در تبلیغات استفاده می کند، رای ندهیم.

صندوق رای

وی ضمن دعوت آحاد مردم به شرکت در انتخابات گفت: امیدواریم مردم قهرمان آذربایجان و شهر تبریز با حضور حداکثری پای صندوق های رای، نام اولین را برای خود حفظ کنند.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: نباید از صندوق رای قهر کرد و با انتخاب فرد اصلح آینده کشور را دست فرد لایق قرار دهیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.