معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در تبریز مطرح کرد؛

قرار نیست رهبر انقلاب رای اشتباه مردم را جبران کنند

همایش نقش رسانه و فضای در تحقق حضور حداکثری رکن چهارم مردم سالاری با حضور معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در محل اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی و به همت بسیج رسانه استان برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، مهدی فضائلی در این همایش با برشمردن منطق مواجهه رهبری با مسائل مختلف کشور گفت: اولین مبنای مقام معظم رهبری، چهارچوب های شرعی و بایدها و نبایدها میباشد. تفاوت نظام ما با نظام های دیگر حاکمیت دین در جامعه است. در رفراندوم قانون اساسی نیز مردم به این مساله رأی داده اند. 

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب افزود: عینیت پیداکردن دین در تمامی عرصه های کشور یکی از اهداف انقلاب می باشد. باید اسلام در متن کارگزاران نظام اسلامی عینیت پیدا کند.

وی با اشاره به دیگر مبناهای منطقه مواجهه رهبری با مسائل مختلف گفت: مبنای دوم ایشان قوانین و مبنای سوم ایشان صیانت از دستگاه های قانونی است. ایشان بسیار تاکید دارند که از دستگاه ها و نهادها و قوات صیانت شود. چهارمین مبنای ایشان نیز صیانت از جایگاه حقوقی دستگاه های مختلف است.

فضائلی با بیان برخی تلاقی های قانونی نهادها گفت: گاهی در اجرای قانون تلاقی هایی اتفاق افتاده و گره به وجود می آید؛ چون تنوع کار در دولت ها و فشار بر دولت ها زیاداست. در این موارد رهبری ورود پیدا کرده و گره گشایی می کنند.

وی ادامه داد: مبنای پنجم مقام معظم رهبری، مصلحت است. رهبری اگر می خواهد خلاف قانون و احیانا خلاف دستور اولیه اسلام تصمیمی بگیرد، باید مصلحت عالی تری وجود داشته باشد. آن مصلحت را فقط رهبر می تواند تشخیص دهد. رهبری باید یک حجت شرعی نزد خدا داشته باشد.

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با اشاره به نقش رسانه در جامعه اظهار داشت: یکی از ضعف هایی که در فعالیت رسانه ای وجود دارد عدم رعایت مسائل اخلاقی در برخی نوشته ها و گزارش ها و تولید خبر ها و یادداشت ها است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با اهالی رسانه به حرمت قول به غیر علم تصریح کردند. اینکه خبری از کسی یا چیزی می‌شنویم و بدون اینکه تحقیق کنیم آن را پخش می‌کنیم، مصداق قول به غیر علم است.

وی به وقایع انتخاباتی سال ۱۳۹۲ اشاره کرده و اظهار داشت: شاید کسی بگوید مردم اشتباه انتخاب کردند ولی این دلیل نمی شود که رهبری این اشتباه مردم را جبران کرده و رییس جمهور را عزل کند. اگر مردم ده بار هم اشتباه کردند، بایدآنقدر اشتباه کنند که یاد بگیرند.

فضائلی تصریح کرد: رهبری در همه انتخابات بر موضوع مشارکت تاکید داشته و دارند. همچنین صیانت از رای مردم مورد تاکید رهبری است. نمونه آن در فتنه ۸۸ بود که یک عده زیر بار رای مردم نرفتند و مقام معظم رهبری از رای مردم دفاع کردند.

دو طیف انقلابی که رهبر انقلاب را همراهی نمی کنند

وی به ویژگی های یک فرد انقلابی از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرده و بیان کرد: آرمان گرا بودن و واقع بین بودن از دو ویژگی انقلابی ها از نگاه مقام معظم رهبری است. اما دو طیف از انقلابی ها رهبری را همراهی نمی کنند. یکی آرمان گرایان غیر واقع بین و دیگری واقع بینان غیر آرمان گرا هستند.

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب بر لزوم بازبینی شورای نگهبان اشاره کرده و اظهار داشت: نظر شخصی من اینست که باید یک تجدید نظر در شورای نگهبان باشد. باید ساز و کارهایی ایجاد شود که شورای نگهبان بتواند پاسخگو به جامعه باشند و آن را اقناع کند. همچنین باید عملکرد آن متقن باشد. راهکارش اینست که باید از نظرات اهل نظر و از تجربیات استفاده شده و بازسازیها انجام شود.

به امید مردم آسیب وارد شده

وی با برشمردن عوامل سردی مردم به انتخابات، بر لزوم ایجاد امید در جامعه اشاره کرده و گفت: یکی از عوامل سردی به انتخابات، نارضایتی جامعه است. به امید و رضایت و اعتماد مردم آسیب وارد شده است. بحث احراز صلاحیت ها در شرکت مردم در انتخابات بسیار ناچیز است و عوامل مهم تری در این مساله وجود دارد.

وی افزود: باید یک امیدی در مردم ایجاد شود تا دلگرم و امیدوار شوند و در انتخابات شرکت کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.