در خطبه های نمازجمعه تبریز مطرح شد؛

فردای انتخابات باید روز مهربانی باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در خطبه های نمازجمعه این هفته به مسائل مهمی همچون نقش زن در جامعه، انتخابات و رای گیری الکترونیکی و همچنین حوادث اتفاق افتاده در رژیم اشغالگر قدس پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ،  به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با دعوت مسلمانان بر رعایت تقوا گفت: هیچ انسانی نمی تواند بدون توجه و تعهد به تقوای الهی که کمال انسانی است برسد. اگر قلب خاشع نباشد، حرف زدن ازعقلانیت و معنویت جز بازی با کلمات نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره بر نقش پر رنگ زن در خانواده و جامعه، اظهار داشت: نقش زندر جامعه تضعیف شده است. اسلام، نهاد خانواده را کانون اصلی تربیت کودک می داند به طوری که خانوادهزمینه نابی برای به فعلیت رسیدن استعداد های بالقوه کودک است و نقش مادر در این خصوص بسیار والاست.

وی بر لزوم تقسیم وظایف خانوادگی توسط پدر و مادر تاکید کرده و بیان کرد: تقسیم وظیفه بین پدر و مادر در مساله تربیتو رشد کودک یک امر عصری و زمانی نیست، بلکه متناسب با استعدادهای متفاوت زن و مرد این تقسیم بندی ها صورت می گیرد.

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تاکید بر لزوم بازخوانی مسائل تربیتی کودک توسط والدین گفت: هیچ پدری توان پر کردننقش مادر را ندارد؛ برای همین از تمام مادران استدعا می کنیم برای رشد کودکانشان، وظایفشان را در قبال تربیت آنهابازخوانی کنند. همچنین مادران باید در افکار و رفتارشان در تربیت فرزند بازنگری کنند.

وی افزود: نسبت به ساختار جنسیتی انسان، تکالیف متفاوتی تعیین شده است و ما نمیتوانیم اقتضائات جنسیتی زن ومرد را نادیده بگیریم.

وی ادامه داد: نقش اختصاصی زن در نظام خانواده، مادری و همسری است و هر یک از این نقش ها، تکالیف واقتضائات خاصی دارد و غفلت در مورد آن آثار جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

حجت الاسلام آل هاشم اظهار داشت: نقش زن در نظام خانواده تضعیف شده و در نظام اجتماعی تحریف شده است. تاجایی که شاهد تضعیف ارزش های اخلاقی در جامعه هستیم و نقش مادری کم رنگ شده است و این زنگ خطر است.

وی تصریح کرد: پدر و مادری که با عقلانیت و معنویت بیگانه باشند، نمی توانند فضای معنوی در خانه و خانواده فراهمکرده و کودکانشان را متفکر و متخلق کنند.

وی ضمن اشاره به روز اصناف گفت:اصناف و کسبه، در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در دوران کرونا نقش بسزایی ایفا کردند.خدا بهاموالشان برکت دهد.

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تسلیت شهادت آیت الله شهید شهید بهشتی، بیان کرد: قرآن روش هنر تبلیغ را بیان کردهاست؛ خدا بهترین مخلوق خودش را با عنوان نبی می گوید؛ نبی یعنی خبر دهنده.

وی افزود: مبلغین عزیز باید گشاده رو بوده و رفتار محبت آمیز داشته باشند و به موقع نصیحت کنند تا بتوانند به جاذبه تبلیغی اضافه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در ادامه به مساله انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرده و گفت: تبریک گفتنِ کسانیکه برنده نشده اند به کسانی که برنده شده اند، مصداق تقوای انتخاباتی است. هر کس که رای نداده است، بعد از نمازجمعه عجله کند، باید در کار خیر عجله کرد. ما با رای دادن مان امنیت کشور را تضمین می کنیم. مشارکت کمتر درانتخابات باعث می شود دشمن احساس پیروزی کند.

وی ضمن انتقاد از مشکلات بوجود آمده توسط دستگاه های الکترونیکی اخذ رای، اظهار داشت: مشکلات اخذ رای الکترونیکی کشوری بود؛ در هر صورت مردم از ساعت ۷ در پای صندوق های رای حضور پیدا کرده بودند.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: نمیدانم دستگاه مشکل داشت یا خدایی نکرده دست هایی وجود داشت که عمدا این کار راکرده بودند که مشارکت مردم کم باشد.در هر صورت، این بی تدبیری و ناراحت کردن مردم است.

وی ادامه داد: سه ساعت بعد از شروع انتخابات، اعلام کردند که امکان رای دستی وجود دارد. نمی دانم این مردم عزیز راچه حساب کرده اند؟ باید دستگاه نظارت بررسی کند تا اگر عمدی در کار بود، برخورد شود.

حجت الاسلام بر لزوم قدردانی از عوامل انتخاباتی تاکید کرده و اظهار داشت:شنبه (فردای انتخابات) باید روز مهربانی باشد؛ عوامل انتخابات شبانه روز تلاش کرده اند و ما از آنها تشکر می کنیم. ملت ایران، بزرگترین برنده انتخابات هستند؛ طرفداران نامزدهای پیروز، موفقیت شان را از طرف خدا بدانند.

وی تصریح کرد: طرفداران سایر نامزدها نباید احساس خسارت کنند؛ آنها نقش زیادی در این انتخابات داشتند و حضورنامزد ها بزرگترین کمک برای رقابت انتخاباتی بود. همچنین باید بعد انتخابات، از حرف هایی که مردم را دلسرد می کند،بپرهیزیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره بر اینکه رییس جمهور منتخب هر کس که باشد، رییس جمهور تمامملت است، گفت:

این دو ماه تا پذیرش ریاست جمهوری، فرصت خوبی است که با نخبگان گفت و شنود برقرار شود. رییس جمهور باید عدالترا برقرار کرده و از الان آمادگی مقابله با فساد و توطئه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی را داشته باشد.

وی به کنار رفتن نتانیاهو از نخست وزیری رژیم صهیونیستی اشاره کرده و بیان کرد: نتانیاهو، تندرو متعصبی بود که با تمام توان و نیرنگ تلاش کردکه ۱۲ سال بر منصب نخست وزیری رژیم صهیونیستی باشد و با سیاست های نابخرد خود، چیزی جز خونریزی و ترور وناامنی را فراهم نیاورد.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: اکنون دولت غاصب اسراییل باید علاوه بر کابوس مقابله با مقاومت، در رویای آرامشداخلی نیز به سر ببرد. ماه های آینده، ماه های سخت تری برای اسراییل خواهد بود؛ امیدواریم زودتر از موعد مقرری کهرهبر معظم انقلاب فرموند (۲۵ سال) رژیم اشغالگر قدس نابود شود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.