در پاسخ به تبریزبیدار؛

واکنش قاضی القضات استان به تاییدصلاحیت متهمان در انتخابات شورای شهر

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: از بین نامزدهای انتخابات شورای شهر تبریز افرادی بودند که با وجود اتهامات و برخی با وجود پرونده جاری، صلاحیت گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار ، موسی خلیل اللهی در حاشیه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ما پیرامون شائبه های تایید صلاحیت متهمان در انتخابات شورای شهر تبریز اظهار داشت:  نظارت بر انتخابات و تایید صلاحیت نامزدها بر عهده هیات نظارت است و دستگاه قضایی صرفا پرونده های درخواستی را در اختیار این هیات قرار می دهد و وظیفه ای در تاییدصلاحیت ها نداریم.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی یکی از مراجع استعلام می باشد اما از بین نامزدهای انتخابات افرادی بودند که با وجود اتهامات و برخی با وجود پرونده جاری، صلاحیت گرفتند.

رئیس کل دادگستری استان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در خصوص پرونده های تخلفات انتخابات در تبریز و استان گفت: تاکنون ۲۰ فقره پرونده تخلف در سطح استان تشکیل شده که درحال تحقیقات مقدماتی است‌.

وی انتقال زندان تبریز را یکی از معضلات اصلی مجموعه قضایی آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: این موضوع به دلیل قرار گرفتن این طرح در ردیف پروژه های ملی و عدم تخصیص بموقع اعتبارات مورد نیاز بوده وگرنه پروژه های مشابه در سایر شهرستان ها که از طریق بودجه قوه قضاییه اجرا شده اند پیشرفت های مناسبی داشته اند و در هفته قوه قضاییه امسال برخی از آنها به بهره برداری خواهند رسید و البته اعتبارات مورد نیاز زندان تبریز نیز در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده که امیدواریم با تخصیص آن، آرزوی انتقال این مجموعه سرانجام به واقعیت بپیوندد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.