گفتگوی تبریزبیدار با منتخب شورای ششم شهر تبریز(11)؛

چمنی: جذب سرمایه گذاران واقعی داخلی و خارجی و نه سرمایه بران کاذب!

چمنی منتخب شورای ششم شهر تبریز اولویت های مهم مدیریت شهری در دوره جدید شورای شهر را تشریح کرد.

اسماعیل چمنی در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص اولویت های مهم شورای ششم شهر تبریز اظهار داشت: ساماندهی وضعیت مدیریت شهری، انتخاب شهرداری کاربلد و توانمند که بتواند هم با بدنه شهرداری تبریز ارتباط کاری و عاطفی خوبی داشته باشد و هم اینکه به موقیعت و جایگاه تبریز آشنا بوده و مشکلات آن را بشناسد، باید در اولویت ها باشد.

وی در خصوص ویژگی های شهردار شاخص تبریز افزود: شهرداری که ریسک پذیر بوده و با پاکدستی خود، از رخنه فساد به پیکره شهرداری جلوگیری کند. ضمن آنکه برای حل مشکلات راهکار و پیشنهاد عملی داشته باشد.

جذب سرمایه گذاران واقعی داخلی و خارجی و نه سرمایه بران کاذب!

منتخب شورای ششم شهر تبریز ادامه داد: در مرحله بعدی باید به چند موضوع اساسی و بر زمین مانده این شهر توجه شود که عبارتند از؛ جذب سرمایه گذاران واقعی داخلی و خارجی و نه سرمایه بران کاذب! اجرای طرح های عملی برای بازآفرینی شهری و ساماندهی مناطق موسوم به حاشیه نشینی و تکمیل و اجرای طرح های عمرانی در این مناطق، اجرای پروژه های بزرگ و ماندگار برای تبریز و احیای سازمان ورزش با هدف توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی.

عملکرد گذشتگان بر اعتماد شهروندان تیر خلاص زد / تخلفات چند مدیر را به پای کارکنان پاکدست نوشت

وی با بیان اینکه این همه بی اعتمادی مردم به بدنه شهرداری در طول تاریخ بی سابقه بوده است، گفت: این مساله به عملکرد گذشته مدیران ما برمی گردد. هر چند در گذشته بروز برخی تخلفات و تشکیل پرونده اتهامی علیه برخی اعضا شورا و مدیران شهرداری جنجال آفرین شد و بر اعتماد شهروندان تیر خلاص زد اما واقعیت این است که در سازمانی که بیشترین تعداد کارمند و کارگر را دارد نباید تخلف سهوی و عمدی تعداد معدودی که به اشتباه به کار مدیریت شهری وارد شده بودند پاکدستی و صداقت و جدیت بقیه کارکنان را زیر سوال برد. مگر در بقیه سازمان ها و ادارات پرونده قضایی تشکیل نشده است؟ پس چرا آنها تا این اندازه جنجالی نشد؟ بدیهی است که با توجه به کثرت نیرو، حساسیت رسانه ها به موضوع مدیریت شهری و علاقه ذاتی مردم به مباحث شهری این موضوع بزرگنمایی شد. هر چند که ما با یک مورد تخلف عمدی هم مخالفیم و برخورد خواهیم کرد. با این حال  بی تفاوتی مدیران شهرداری به خدمات شهری، عمران و فضای سبز در گذشته بر این بی اعتمادی دامن زد.

قهر چند ساله را باید به آشتی دیرینه و موثر تبدیل کنیم

چمنی گفت: فکر می کنم شفافیت در عملکردها، درک مشکلات شهروندان، اجرای طرح های بزرگ عمرانی، توسعه خدمات محله ای، انتخاب مدیران کارآمد و پاکدست می تواند در آینده ای نزدیک بار دیگر رابطه بین مدیریت شهری و شهروندان را به سوی دوستی و تعامل دوسویه و متقابل سوق دهد. ما به عنوان منتخبین مردم برای اداره شهر، تلاش می کنیم تا این قهر چند ساله را به آشتی دیرینه و موثر تبدیل کنیم.

اختلاف سلایق شخصی بیرون از درب ساختمان شورا بماند / کار شورایی با انتقام و لج بازی همخوانی ندارد

وی در خصوص ترکیب جدید شورای شهر و ضرورت تعامل اعضا با یکدیگر نیز گفت: شورا، نهاد مردمی و برآیند اندیشه ها، باورها و علایق شهروندان است. سلیقه فردی جای خود را باید به تعامل گروهی و حرکت جمعی بدهد. انتظار مردم هم همین است. چه بسا بنده یا هر عضو دیگر شورا ممکن است در این ترکیب چندان با همدیگر آشنایی نداشته و حتی اختلاف فکری و کاری داشته باشیم. اما این دلیل نمی شود که منافع شهر و شهروندان قربانی این اختلاف سلیقه ها شود.

منتخب شورای ششم شهر تبریز تاکید کرد: اختلاف سلایق شخصی باید در بیرون از درب های ساختمان شورا باید باقی بماند. شورای شهر تجلی اشتراک فکری، همکاری و تعامل برای بهبود شرایط موجود است. کار شورایی با انتقام و لج بازی همخوانی ندارد. محل تسویه حساب های شخصی نیست. برای شهروندان این اختلاف دیدگاه های شخصی پشیزی ارزش ندارد. برای آنها دوستی و تعامل قانونمند آنها برای ساختن شهری آباد و حل مشکلات دیرینه شان اهمیت دارد و نه اثبات حقانیت یک شخص یا گروه.

چمنی در پایان گفت: امیدوارم در دوره ششم شاهد تجلی وحدت، اتفاق نظر و همکاری مشترک همه ۱۳ عضو شورای شهر برای بهبود شرایط و آبادانی و توسعه این شهر در سایه حاکمیت قانون برای همه باشیم.

انتهای پیام/

در همین باره بخوانید:

رشیدی: تحقق عدالت شهری و اصلاح ساختارهای شهرداری اولویت های مهم شورای جدید

دهقان نژاد: در شورای ششم هم چهره تبریز و روحیه شورا باید عوض شود

بابایی اقدم: ضرورت پرهیز از آفت فراکسیون بندی و جناح بندی

نوای باغبان: نارسایی های مدیریت شهری باید درمان شود

غفوری: ضرورت سالم سازی مسایل مدیریتی و نظارت در شورا و شهرداری

احمدی: ساماندهی حاشیه نشینی، شفافیت، فساد ستیزی و توسعه فضای سبز؛ جزو اولویت ها

زعفرانچیلر: نگاه ویژه به مشارکت شهروندان در مدیریت شهری

صادقی: لزوم توزیع متوازن امکانات بین مناطق تبریز

برگی: تبدیل شورای شهرداری فعلی به شورای شهر

دبیری: موفقیت شورا در گرو تعامل با جوانان پرانرژی تازه وارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.