زاکانی در تبریز مطرح کرد؛

دولت فعلی ظرفیت ۷۰ درصدی انتخابات را با ظرفیت ۵۰ درصدی تحویل داد

جشن پیروزی حامیان رئیسی در تبریز عصر سه شنبه با سخنرانی زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، علیرضا زاکانی در جشن حامیان سید ابراهیم رئیسی در تبریز اظهار داشت:  مفتخرم در جشن شروع تحول بزرگ کشور در گام دوم انقلاب اسلامی در دیار بزرگان و اهل علم، غیورمردمان، عدالت طلبان و… حضور یافته ام.

وی افزود: انتخابات ۲۸ خرداد اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب بود و که با حضور بانشاط مردم علی رغم تحریم کنندگان و بدخواهان و کرونا رقم خورد.

بی کفایتی برخی مسئولین در روز رای گیری

وی ضمن قدردانی از شرکت مردم در انتخابات گفت: با وجود بی کفایتی برخی مسئولین در روز رای گیری، شما مردم نصاب خوبی را ثبت کردید و انتخاب فردی انقلابی و امتحان پس داده و یاور رهبری، منشا یک تحول در کشور خواهد شد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این انتخابات با این شور و شعف مردمی و این انتخاب، جهانیان فهمیدند انقلاب اسلامی در متن جامعه و در گستره ایمان مردم جای خود را باز کرده است.

وی خاطر نشان کرد: انتخاب رییس جمهور مکتبی در انتخابات ریاست جمهوری، حامل پیام بزرگی به منطقه و جهان است.

لزوم آزادی نظارت مردم بر مسئولین

زاکانی در ادامه گفت: امروز متاسفانه استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم و این تهدیدی برای استقلال سیاسی ماست و نیازمند به پا خاستن هستیم. ما آزادی داریم و آزادی ما الگوی جهانی است اما آزادی نظارت مردم بر مسئولین و پاسخگویی مسئولین به مردم امری ضروری است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صحبت از عدالت می کنیم اما با وجود فقر و تبعیض و فساد نمی توانیم داعیه عدالت داشته باشیم. امروز دولت آقای رییسی ارائه کرده ریشه های فقر و تبعیض و فساد را در کشور خشک کند.

وی افزود: امروز مسئولین خودباور با تبعیت از رهبر انقلاب و با خدمت و نوکری به مردم، در استیفای حقوق شما در شکستن تحریم های ظالمانه و تکیه بر توان داخلی آنگونه عمل کنند که رفع مشکلات مادی و معنوی را به چشم خودمان ببینیم.

تازه کار شروع شده

زاکانی با تاکید بر اینکه امروز صد برابر قبل نیاز به انسجام نیروهای انقلاب داریم، گفت: تازه کار شروع شده و نباید عده ای احساس کنند که باید امیال شخصی خود را دنبال کنند.

وی اضافه کرد: امروز یک یاور ولایت پا به عرصه خدمت گذشته و نیروهای انقلاب باید ید واحده شوند. امروز باید با شایسته سالاری در کشور و ایجاد زمینه نظارت مردم بر مسئولین و پاسخگویی مسئولین و با محور قرار دادن نخبگان، گامی بلند در ساختن ایران اسلامی برداریم.

دولت فعلی ظرفیت ۷۰ درصدی انتخابات را با ظرفیت ۵۰ درصدی تحویل داد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای نسل چهارم و پنجم یک انتقال پیامی داشته باشیم تا مسیر آینده را جدا از راه طی شده و با تکیه بر همه قابلیت های افتخارآمیز ۴۲ ساله انقلاب و نفی پلشتی ها و پلیدی ها، انقلاب را بر بام جهان بنشانیم.

وی به ظرفیت مهم انتخابات اشاره کرده و بیان داشت: ان شاالله دولت مکتبی و مردمی بتواند در گام دوم در کنار مجلس انقلابی و دستگاه قضایی فعال و همه نهادهای حاکمیتی و مردم بتواند عرصه انتخابات را به ظرفیت اساسی تبدیل کند.

زاکانی گفت: اگر دولت فعلی عرصه انتخابات را با ظرفیت ۷۰ درصدی تحویل گرفت و با ظرفیت ۵۰ درصدی تحویل آقای رییسی داد، امیدواریم دولت آقای رییسی آن را به ظرفیت ۸۰ درصدی برساند.

به جای پاسخگویی به مردم، انشا می خوانند

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر کوتاهی شده شما کم گذاشتید و مثل اختاپوس بر کشور افتادید و به جای پاسخگویی به مردم، انشا می خوانید.

وی تاکید کرد: ما بنا نداریم پیروزی در انتخابات را تبدیل به شکاف در کشور کنیم، انقلاب به ما یاد داده همه داشته‌های ما برای مردم است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.