سبد کتاب تبریزبیدار؛

«توقف ممنوع» / در گیر و دار کرونا

کرونا خاطرات تلخ و شیرینی از خود به جای گذاشته که بسی گفتنی و شنیدنی است.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار  / کرونا آرام آرام دارد از جوامع بشری رخت می بندد. در میان اتفاقات مهمی که در این دوران اعم از تغییر سبک زندگی ها و افت شدید بازار اقتصاد اتفاق افتاد، فداکارای ها و جانفشانی های افراد صبور و پرتلاش نقش بسزایی در این میان داشت. تلاش هایی که حتی منجر به بی پدر شدن یک خانواده یا بی مادر شدن فرزندان میشد. ناگفته نماند که این ویروس خاطرات تلخ و شیرینی را هم از خود به یادگاری گذاشت.

کتاب رمان «توقف ممنوع» یکی از همین خاطرات می‌باشد که توسط محمدحسین خدا پرست نگاشته شده است.

Image title

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در  آذربایجان شرقی در معرفی این کتاب به تبریزبیدار می گوید: جوانی امروزی، در گیر و دار کرونا به فکر مردم افتاد و کارهایی انجام داد که در آخر جان خودش را به خطر انداخت. در این میان اتفاقاتی می‌افتد که محمدحسین را به تلاش برای اصلاح مردم و مسئولین تنبل وادار می کند. 

حجت الاسلام نیازی می افزاید: در بخشی از کتاب می‌خوانیم که محمد حسین با ناراحتی می گوید «در جامعه ای که اسم اسلام و امام عدالت رو یدک میکشه، چرا باید اوضاع زندگی مردم اینجوری باشه؟!»

Image title

این کتاب، روایت ساده ای از خیل جوانان بیشماریست که در روزهای کرونایی به کمک مردم رسیدند. برای تهیه کتاب می توانید به به آدرس صفحه ی اینستاگرام نویسنده مراجعه نمایید و سفارش دهید.

در بخشی از این کتاب باهم می خوانیم:

رضا بالاخره حرف زد:
من خیلی حرف دارم برای گفتن اما نمی دونم از کجا باید شروع کنم؟ چرا باید من این همه مشکل داشته باشم، چرا این همه بدبختی و فلاکت برای ما اتفاق میفته، چرا به خواسته هام نمی رسم؟ از خود خدا سوال دارم تا خودم، زمین و زمان و ….
با حالت خجالتی ادامه داد: حتی از شما و طلبه ها و حوزه و…
اونها آپولو هوا میکنند، شماها اینجا…
مردم اروپا شاد هستند، اما ما ملت افسرده و گریه هستیم
ادامه نداد، سکوت کرد…

این کتاب توسط انتشارات نجفی قم در ۱۹۳ صفحه منتشر شده است.

گزارش از امیررضا فرامرز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.