امام جمعه تبریز مطرح کرد:

منتخبان شورای شهر قبل از استقرار رسمی، مقدمات را فراهم کنند

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز ظهر امروز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مصلی اعظم امام(ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اهمیت خانواده گفت: اگر هر جوانی در زمان ازدواج، معیاری غیر از زیبایی و ثروت دختر نداشته باشد و از دیانت و تقوا غفلت کند، در انتخاب خود پشیمان خواهد شد.

خانواده و تربیت فرزند

امام جمعه تبریز افزود: اگر انتخاب همسر بخاطر دیانت و تقوا باشد، خدا او را از ثروت و جمال نیز بهره مند می‌کند. دیانت و تقوا باعث می‌شود خانم نقش خود در همسری و تربیت فرزند را بخوبی ایفا کند.

وی همچنین گفت: در صورتی که نیاز عاطفی فرزند در خانواده از طرف پدر و مادر بویژه توسط مادر جدی گرفته نشود، در دوره‌های بعدی زندگی با خسارات روحی و معنوی جبران ناپذیری روبرو می‌شود.

خطیب جمعه تبریز افزود: در ۷ سال اول زندگی، فرزند ارتباط و انس بیشتری با مادر خود دارد و اگر نیازهای عاطفی او جدی گرفته نشود، کودک مبتلا به فقر عاطفی می‌شود و در آینده خسارات سنگین روانی و اجتماعی به او تحمیل می‌شود.

وی ادامه داد: اثرات روانی شیر مادر در کودک خیلی مهم است، شیردهی در شکل گیری شخصیت فرزند اثر دارد و صفات اخلاقی مادر شیرده به کودک منتقل می‌شود.

رقابت و رفاقت انتخاباتی

حجت الاسلام آل هاشم در خصوص انتخابات ۲۸ خردادماه نیز گفت: رقابت‌های انتخاباتی اکنون باید به رفاقت تبدیل شود. نامزدهایی که رأی نیاوردند باید به نامزدهای منتخب کمک کنند تا تقوای انتخاباتی رعایت شود. این خواست خدا بود که مردم در انتخابات دشمن را ناامید کردند، مردم در مساجد بعد از نماز مغرب و عشاء نماز شکر به جا آورند.

وی افزود: از عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات کمال تشکر دارم. از طرف مردم آذربایجان انتخاب آیت الله رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب تبریک عرض می‌کنم.

امام جمعه تبریز گفت: اعضای منتخب شورای شهر تبریز که اکثراً نیروهای انقلابی هستند، بعد از تأیید انتخابات، کارهای مقدماتی خود را انجام دهند تا هنگام استقرار رسمی، برای عمران و آبادانی شهر مؤثر شوند.

صرفه جویی

وی سپس با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و برق گفت: مصرف سرانه آب در کشور تقریباً دو برابر مصرف جهانی است. در مصرف آب و برق باید صرفه جویی شود تا در فصل گرم مشکلی پیش نیاید.

امام جمعه تبریز به اهمیت صنعت و معدن در کشور اشاره داشت و افزود: امروز اقتصاد کشور را صنعتگران عزیز می‌توانند رونق دهند.

نهضت جلوگیری از خام فروشی معادن شکل گیرد

حجت الاسلام آل هاشم ابراز داشت: حدود ۷ درصد ذخایر معدنی دنیا در کشور ماست و این مساله حاکیست که کشور ما امکانات فراوانی در حوزه معادن غیرنفتی داشته و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری است.

امام جمعه تبریز گفت: باید با نهضت جلوگیری از خام فروشی، برای برنامه ریزی برای تولیدات معدنی قدم‌های مهمی برداریم.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه تبریز به اهمیت مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: همجواری ایران با کشورهای افغانستان و پاکستان، هجوم نرم و خاموش دشمنان و عواملی در ساختارهای فرهنگی و سیاسی باعث شده مواد مخدر در کشور شیوع یابد.

ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم کشور از شیوع مواد مخدر و آسیب‌های آن نگرانند، افزود: جمهوری اسلامی به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان شناخته شده است و مراکز بازپروری خدمات زیادی در مبارزه با مواد مخدر ارائه می‌دهد.

وی با تبریک روز قوه قضائیه گفت: شهید بهشتی بنیانگذار تشکیلات قضائی در کشور است که دشمن او را از ما گرفت. قوه قضائیه باید مظهر عدل و پناهگاه مردم باشد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه اقتدار و اعتماد لازمه عملکرد درست قوه قضائیه است، افزود: ساختارهای منافی عدالت باید در کشور اصلاح شود.

قوه مجریه خط مقدم جلوگیری از فساد است

وی ادامه داد: تداوم مبارزه جدی با مفسدین و اخلالگران اقتصادی از برنامه سال‌های اخیر قوه قضائیه بود که باید از آیت الله رئیسی تشکر کنیم.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: بعد از انتصاب آیت الله رئیسی امید در دل مردم ایجاد شده بود و امیدواریم این امید ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه ایستگاه پایانی مبارزه با فساد است در حالی که قوه مجریه خط مقدم جلوگیری از فساد است، گفت: رئیس بعدی قوه قضائیه با اجرای سند تحول قضائی، مسیر آیت الله رئیسی را ادامه خواهد داد.

وی به سالروز ترور رهبر انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: خواست خدا بود که در ۶ تیر، آیت الله خامنه ای از حادثه ترور سلامت ماندند تا این انقلاب به رهبری ایشان با همان صلابت امام (ره) هدایت شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.