تبریزبیدار بررسی می کند؛

تحلیل راه یافتگان به شورای ششم تبریز / وقتی تخریب و پول پاشی چاره ساز نشد

تبریزبیدار در گزارشی اجمالی هریک از راه یافتگان به شورای ششم تبریز را مورد بررسی قرار داده است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / انتخابات ششمین دوره شورای شهر تبریز در اوج شگفتی و با ظهور چندین پدیده به پایان رسید، در ادامه این گزارش به صورت اجمالی هریک از راه یافتگان به شورای ششم تبریز را مورد بررسی قرار داده ایم.

حکیمه غفوری: رای اول انتخابات، پدیده خاص و دور از انتظار، مادر شهید مدافع حرم، مشترک در دو لیست دادشهر و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، جز چند چهره ای که تبریز بیدار پیش بینی راهیابی او را داشت.

برخی کاربران مدل تبلیغاتی و نجابت او را ستایش کرده اند، علی رغم تلاش برخی محافل برای تخریب او با شگفتی رای اول شد و بازی همان محافل بهم خورد، احتمال دارد اول رئیس زنِ شورای شهر تبریز باشد.

محمدحسن اسوتچی: عضو سه دوره شورا و چهره معترض و مطالبه گر هر سه دوره، جز لیست دادشهر و غایب خاص لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، برخی محافل او را برای شورا موثر نمی دانستند اما او شگفتی ساز شد و با رای مردم و علی رغم مخالفت همان محافل بالا آمد، حتی یک بنر و کاغذ برای تبلیغ او در شهر مشاهده نشد، می توان گفت در فرهنگ سیاسی تبریز که بر مدار پول تعیین تکلیف می شود او استثنایی بزرگ است.

روح الله رشیدی: به قول طرفدارانش آقای مطالبه، چهره جوان و عدالتخواه سال‌های اخیر در تبریز، کنش گری او در مسائل شهری با عینک عدالتخواهی شناخته شده فضای رسانه ای تبریز است.

مناظره جنجالی او با دبیری، رئیس شورای شهر فعلی و نماد مدیریت شهری در سالهای اخیر او را بیش تر از پیش بر سر زبان ها انداخت، پیروزی او از لحاظ معادلات عادی و سابق انتخابات شورای شهر که با پول پاشی تعیین تکلیف می شد سخت بود و پیروزی او نیز یک پدیده بود، او حال از مقام نقد به مقام تصدی یک کرسی شورا درآمده و این امکان دارد که نقدها و ایده های خود را در صحنه اجرا پیگیر باشد.

حجت الاسلام رسول برگی: چهره منبری تبریز، او در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب قرار نگرفت و این تعجب برخی هواخواهانش را داشت و او در فیلمی از خود منتشر کرد و عدم قبول واگذاری امتیازات خاص را دلیل قرار نگرفتنش در لیست های اصلی عنوان کرد

برخی محافل معتقد بودند که عدم حضور او در لیست های اصلی و شائبه های ایجاد شده پیرامونش احتمال رای آوری اش را به صفر میل می دهد اما می توان گفت شبکه مردمی و ارتباطی او در سال های اخیر علی رغم عدم حضورش در لیست ها او را نفر چهارم انتخابات و دیگر پدیده این رقابت کرد.


غلامرضا احمدی:
آزاده و رزمنده دفاع مقدس، جامعه شناسی خوانده، بی ادعا و عضو لیست دادشهر و غائب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، او دیگر پدیده انتخابات شوراست که به مانند دیگر پدیده ها بدون خرج و پول پاشی رتبه پنجم رقابت شده است.

شهرام دبیری: رئیس شورای شهر در ادوار گذشته و فعلی، او مهره چین سال های اخیر شهرداری تبریز است و به قولی نماد وضعیت فعلی مدیریت شهری تبریز بخصوص در بحث تبعیض خدماتی بین فقیر و غنی.

او انتظار داشت باز رای اول باشد اما ناباورانه در رتبه ششم ایستاد، دبیری استاد بردن بازی های باخته است و همچنان احتمال یارگیری و برگرداندن بازی در انتخاب شهردار مدنظر خود را دارد.

پرویز هادی: قهرمان و پهلوان تبریزی کشتی، پیش از انتخابات پیش بینی پدیده شدنش را کرده بودیم، در عالم تحلیل گرچه او پدیده است اما اگر او پدیده باشد دیگر پدیده ها، فوق پدیده هستند.

فریدون بابایی اقدم: عضو شورای چهارم و پنجم که به دنبال پدیده شدن و رای اول این دور بود اما تنها یک سوم ۶۰ هزار رای دور قبل خود را تکرار کرد و عملا از پدیده بودن اوت شد، برخی محافل در سبد رای ۶۰ هزار تایی او چشم یاری داشتند اما او خود بی نصیب ماند از سبد رای رویایی خود که گفته می شد از حاشیه شهر تضمین شده و شبکه وار است.

روح الله دهقان نژاد: حقوق خوانده، چهره تلویزیونی و رسانه ای، مسئول سابق بسیج رسانه استان، جز لیست شورای ائتلاف و جز پدیده های کم خرج و بی ادعا.

حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچی: روحانی جامعه شناس، نفر اول لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب. در هنگام اعلام لیست، برخی محافل منتقد حضور او بعنوان نفر اول لیست بودند چون او در فضای کنش گری اجتماعی و سیاسی تبریز ناشناخته بود، می توان گفت رای آوری اش برخلاف دیگر پدیده ها مدیون لیست شورای ائتلاف است و افکار عمومی منتظر چگونگی کنش گری او در فضای شورای شهر است.

علیرضا نوای باغبان: جز تیم سرداران شورای چهارم، دارای سابقه مدیریتی در شهرداری و وارد در قضایای برنامه و بودجه. رای آوری او را نیز می توان مدیون لیست شورای ائتلاف دانست.

در شورای چهارم همواره در سودای ریاست بود که هر چهارسال دبیری بازی را بهم‌می زد و در نهایت رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شد.

احد صادقی: عضو ادوار بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور، دارای اشراف به مسائل سیستم شهرداری تبریز، عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جز پدیده های خاص و کم خرج، بی ادعا و دارای تبلیغ شبکه ای.


اسماعیل چمنی:
دیگر عضو شورای چهارم، تاجر فرش، در شورای چهارم غالبا در تقابل با تیم دبیری بود، اینبار شاید ترجیح دهد در تیم او باشد، البته ممکن است در روزهای آتی معادلات فرق کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.