با استعفای رسول خطیبی؛

فیروز کریمی سرمربی تراکتور شد!

مدیرعامل باشگاه تراکتور از موافقت هیات مدیره با استعفای رسول خطیبی از سرمربی‌گری تیم خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، رسول خطیبی بعد از حضور موفقی که در تیم آلومینیوم اراک داشت، در پایان نیم فصل اول لیگ برتر ۰۰-۹۹ به یک باره این تیم را ترک کرده و راهی تبریز شد تا هدایت تیم تراکتور را به عهده بگیرد.

آلومینیوم با هدایت رسول خطیبی در نیم فصل دوم لیگ دسته اول فصل ۹۹-۹۸ اوج گرفت و بعد از ۲۰ سال ناکامی، جواز صعود به لیگ برتر را کسب کرد. خطیبی نیم فصل اول رویایی بعدی خود با آلومینیوم را در لیگ برتر پشت سر گذاشت؛ جایی که اراکی ها توانستند خیلی زود از لاک یک تیم تازه لیگ برتری شده در بیایند و تیم های بزرگی چون پرسپولیس و تراکتور را شکست دهند.

در حالی که اراکی ها در انتظار یک شروع بهتر با خطیبی در نیم فصل دوم لیگ برتر را داشتند، این مربی به درخواست تراکتوری ها لبیک گفته و پس از نوشتن یک نامه خداحافظی برای اراکی ها به زادگاهش برگشت.

 او در زادگاهش یک کار نیمه تمام داشت که مربوط به لیگ چهارم می شد؛ جایی که خطیبی یک تیم جذاب در لیگ برتر ساخته بود و با آن تیم قهرمان نیم فصل هم شد اما در اوایل نیم فصل دوم به دلیل اختلاف با مدیریت وقت از سمت خود برکنار شد.

در بازگشت دوباره به تبریز، همه حامی خطیبی بودند تا پس از ناکامی با سرمربیان بزرگ ایرانی و خارجی، این بار با یک مربی بومی در پی موفقیت باشند. عملکرد رضایت بخش در لیگ قهرمانان آسیا و صعود مرحله حذفی با ثبت رکوردهایی چون بهترین خط دفاعی و کلین شیت در ۵ بازی متوالی، نوید پایان خوشی با خطیبی در لیگ برتر را می داد. 

در بازگشت از لیگ برتر اما شرایط برای تراکتور تغییر کرد. ابتدا شجاعی و دژاگه از تیم جدا شدند تا پس از حاج صفی که در نیم فصل جدا شده بود، دو خروجی بزرگ دیگر را هم در این تیم شاهد باشیم. شکست مقابل آلومینیوم در دیدار حیثیتی جام حذفی و کنار رفتن از دور این رقابت ها، شرایط را برای تراکتور و خطیبی سخت تر کرد. تنها امید آنها فتح سوپر جام با غلبه بر پرسپولیس بود که این اتفاق هم رخ نداد تا شاهد بروز نارضایتی هایی از سوی هواداران در فضای مجازی باشیم. در واکنش به این شرایط، رسول خطیبی از مبارزه با حاشیه سازان توسط باشگاه خبر داده و وعده ساختن تیمی رویایی برای فصل بعد را داد. او از جذب ۱۰-۱۲ بازیکن جدید خبر داد و اعلام کرد که در حال مبارزه با حواشی است که طی سال های اخیر تراکتور را تضعیف کرده بودند.

با انتصاب جمشید نظمی بعنوان مدیرعامل، تراکتور در ادامه رقابت های لیگ به مشهد رفت و در آنجا مغلوب پدیده شد و ظاهرا ماجراهای بعد از این مسابقه به جایی رسیده که سرمربی تراکتوری ها در واکنش به اعتراض گروهی از هواداران به او، استعفای خود را تقدیم باشگاه کرد؛ استعفایی که بلافاصله پذیرفته شد!

مدیرعامل تراکتور با بیان اینکه خطیبی روز گذشته استعفای خود را به مالک باشگاه ارسال کرده دقایقی پیش به رسانه رسمی تراکتور گفت: “با ارجاع موضوع به هیات مدیره از سوی مالک باشگاه، اعضای هیات مدیره ضمن قدردانی از تلاش‌های ایشان، با این استعفا موافقت به عمل آوردند.”

فیروز کریمی که با حضور در گسترش فولاد، سابقه همکاری با محمدرضا زنوزی را داشت، پیش از بازی با فولاد در لیگ برتر به عنوان مشاور به کادر فنی تراکتور اضافه شد اما یک هفته بعد به همکاری خود خاتمه داد؛ حال انتخاب او به عنوان جانشین خطیبی تنها یک ماه بعد از آن اتفاق بسیار جالب به نظر می رسد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در خصوص انتخاب کریمی گفت: “همچنین براساس تصمیم هیات مدیره باشگاه تراکتور، آقای فیروز کریمی تا پایان فصل جاری هدایت تیم را بر عهده خواهد داشت.”

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.