امام جمعه موقت تبریز خطاب به منتخبان شورای شهر؛

چرا در صورت داشتن تخصص، مشکلات شهر حل نشده؟

حجت الاسلام مهدی عالی خطاب به منتخبان شورای شهر تبریز اظهار داشت: عده‌ای از مسئولان نام بد خود را بر جا گذاشته‌اند که در نهایت موجب نفرین مردم شده‌اند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام مهدی عالی در بخشی از سخنان خود در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به احساس مسئولیت مردم برای حضور انتخابات روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، اظهار کرد: مهمترین قضیه بعد از رای دادن، مطالبه گری از منتخب مردم است‌.

وی افزود: شهید بهشتی در کتاب بایدها و نبایدها می‌گوید، مطالبه گری یکی از بایدهای مردم و از مصادیق امر به معروف و نهی از مسئولان است و باید مسئولان را به خاطر وعده‌هایشان بازخواست کرد.

حجت الاسلام عالی تاکید کرد: بازرسی و نظارت همگانی در اصلاح مدیریت جامعه نسبت به مسئولان تاثیر فوق العاده‌ای دارد. اگر این وظیفه یعنی موضوع مطالبه گری از مسئولان تعطیل شود، باعث می‌شود که هیچ‌گاه اصلاحات در جامعه اتفاق نیفتد.

امام جمعه موقت تبریز افزود: اصلی ترین وظیفه حاکمیت، پیاده سازی عدالت در تمامی ابعاد جامعه است تا زمینه رشد و رسیدن به تکامل را برای انسان‌ها فراهم شود.

وی در ادامه خطاب به منتخبان شورای شهر تبریز، گفت: افرادی پیش از شما به این عرصه آمده و بعد از شما نیز خواهند آمد اما خاصیت دنیا این است که در پیش روی شما یک آخرت و دوره سوال و جوابی وجود دارد که باید پیش از هر چیزی در دوره مسئولیت خود به آن توجه کرد. 

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: عده‌ای از مسئولان نام بد خود را بر جا گذاشته‌اند که در نهایت موجب نفرین مردم شده‌اند اما عده‌ای نیز انسان‌های خوبی بوده و نام نیک از خود به جا گذاشته‌اند لذا باید در مقابل خدا پاسخ گو بود که چرا در صورت داشتن تخصص، مشکلات جامعه حل نشده و تاکنون مثلا شهر تبریز حاشیه نشین زیادی دارد و یا تعداد فقرای شهر افزایش یافته‌اند.

وی گفت: ستادهای کاندیدای منتخب مردم نیز باید از امروز به ستادهای مطالبه گری تبدیل شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.