تبریزبیدار گزارش می دهد؛

کلاف سردرگم نیروی انسانی شهرداری تبریز در روزهای آخر شورای پنجم

هر دوره شورای شهر و هر شهردار طبق سنتی نانوشته در انتهای دوران مسئولیت خود تعدادی افراد نورچشمی و سفارشی را در بدنه شهرداری به تبدیل وضعیت و لطایف الحیل به سیستم شهرداری تحمیل می کنند و با مسئولیت خداحافظی می کنند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار در حالی که انتخابات شورای ششم شهر تبریز تمام شده و شورای پنجم روزهای آخر خود را سپری می کند زمزمه تبدیل وضعیت برخی افراد در شهرداری تبریز به گوش می رسد و همین مساله باعث شده که اعضای شورای فعلی نسبت به این شائبه معترض باشند.

اتمام ماموریت با تحمیل نیرو 

هر دوره شورای شهر و هر شهردار طبق سنتی نانوشته در انتهای دوران مسئولیت خود تعدادی افراد نورچشمی و سفارشی را در بدنه شهرداری به تبدیل وضعیت و لطایف الحیل به سیستم شهرداری تحمیل می کنند و با مسئولیت خداحافظی می کنند، افراد تحمیلی یا سفارشی عضو شورا هستند یا مدنظر شهردار و تیمش و یا سفارشی از خارج سیستم و باج به این و آن.

بنا به گفته فرج قلیزاده عضو فعلی شورای شهر تبریز، در انتهای شورای چهارم ۴۰۰ نفر به سیستم تحمیل شده اند و این احتمال وجود دارد که در صورت عدم برخورد حدود ۷۰۰ نفری در انتهای شورای پنجم و شهرداری شهین باهر به حقوق بگیران شهرداری افزوده شود.

سیستم فشل با کلی حقوق بگیر

در سال های اخیر افتخار شهردار تبریز، پرداخت حقوق کارکنان شهرداری بوده است و این بدین معناست که پرداخت حقوق بین ۱۲ تا ۱۸ هزار نفر ادعایی کار اصلی شهرداری است و مابقی وظایف در اولویت بعدی قرار دارد. در اصل شهرداری یک سیستم پر از نیروی انسانی است که وظیفه اولش تامین مستمری کارکنان است، تا کنون هیچ سامانه شفافی از تعداد کارکنان و میزان حقوق پرداختی تشکیل نشده است تا جایی که برخی مدعی هستند که تعدادی افراد در شهرداری سرکار نمی روند اما حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

تبدیل وضعیت همگانی همچنان بلاتکلیف

چندسالی می شود که شهردار و نمایندگان مجلس قول تبدیل وضعیت همگانی کارکنان شهرداری اعم از کارمندی و کارگری را می دهند اما این مساله در دوره پنجم شورا نیز عملی نشد و اجرای عدالت ماند برای دوره بعدی، تعداد بالایی از کارکنان شهرداری، کارگرانی هستند که اسیر دست شرکت های پیمانکاری مشغول به فعالیت هستند، این شرکت ها به عنوان یک واسطه روز به روز فربه تر می شوند اما کارگر حق و حقوق خود را دریافت نمی کند این در حالی است که شرکت تا ریال آخر حق و حقوق را از شهرداری دریافت می کند اما گاه حق السهم شرکت می چربد بر حقوق کارگر، همگان بر قرارداد مستقیم میان شهرداری و حذف شرکت های واسطه اذعان دارند اما این‌مهم همچنان بلاتکلیف است اما گویا برخی نورچشمی ها با رانت، مقرر شده قرارداد مستقیم شوند.

شورای ششم شورای شفافیت

به نظر می رسد جز اولین اولویت های شورای ششم ایجاد سامانه شفافیت کارکنان و پرداختی ها باشد تا برای یک بار مساله نیروی انسانی و پرداخت مستمری در دستگاه عریض و طویل شهرداری تبریز حل شود و نحوه جذب افراد و تبدیل وضعیت ها ضابطه مند و براساس عدالت انجام شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.