در گفتگو با رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها مطرح شد؛

ابطال ۱۵۰ برگه رای در تبریز / بازشماری آرای دستی همه نامزدها

راستی گفت: طبق قانون اگر در برگه های آراء مهر هیات نظارت وجود نداشته باشد آن برگ باطله محسوب می شود. در ۱۶۰ صندوق رأی، میزان ۱۵۰ برگه رأی باطله محسوب شده است.

جعفر راستی در گفتگو با تبریز بیدار ، در خصوص بازشماری آرای انتخابات شورای شهر تبریز اظهار داشت: بازشماری ساز و کار خود را دارد و در این جهت فرمانداری و هیات اجرایی و هیئت نظارت را با هم هماهنگ کردیم.

وی افزود: برای اولین بار در استان، نمایندگان کاندیداهای اصلی و علی البدل و دو سه نفر از دیگر کاندیداها که احتمال جابجایی داشتند، در جلسه بازشماری حضور یافتند. 

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراها در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در جلسه بررسی آراء صورتجلسه های جدید با صورتجلسه های قدیمی مقایسه شده، گفت: این صورتجلسه ها با محتوای صندوق تطبیق داده شده و چون ورود این اطلاعات به سیستم زمان بر است، اعلام نتیجه طول کشیده است.

راستی اظهار داشت: احتمالا تا عصر امروز ورود اطلاعات به سیستم به اتمام برسد و به محض اتمام، نتایج توسط فرمانداری اعلام خواهد شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر در استان ضمن اشاره به حرف و حدیث های پیرامون جابجایی نفر سیزدهم و چهاردهم کاندیداهای شورای شهر تبریز گفت: این موضوع بین مردم گفته می شود و هنوز اعلام رسمی نشده است.

وی تصریح کرد: معمولا در بررسی برگه ها، تنها آرای کاندیداهای اصلی و علی البدل و دو سه نفر دیگر بررسی می شود اما ما برای اطمینان مردم، برگه های دستی تمامی صندوق ها را شمرده ایم و آرا تمامی کاندیداها بررسی شد. کاندیدها نیز از تعداد آراء خویش در صندوق های مناطق مختلف تبریز اطلاع خواهند یافت.

راستی ضمن اشاره به موضوع ابطال برخی صندوق ها بدلیل عدم وجود صورتجلسه هیأت گفت: طبق قانون اگر در برگه های آراء مهر هیات نظارت وجود نداشته باشد آن برگ باطله محسوب می شود. در ۱۶۰ صندوق رأی، میزان ۱۵۰ برگه رأی باطله محسوب شده است؛ چون مهر هیات نظارت به دلایل مختلف مانند با عجله بودن و… روی آن برگه وجود نداشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.