آنچه در جلسه امروز شورای شهر تبریز گذشت؛

خطر دلالی بیخ گوش منتخبان شورای ششم! / منفعت طلبی با استخدام فک و فامیل مدیران

جلسه امروز شورای شهر تبریز با غیبت محرم محمدزاده و علی آجودان زاده و تاخیر نیم ساعته اندیش در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز در آخرین روزهای عمر شورای پنجم به ریاست شهرام دبیری تشکیل یافت.

دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا در خصوص ارائه گزارش اقـدامات کمیسـیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز از ابتـدای سال اول دوره پنجم تاکنون بود.

۱۹۵ لایحه هبه 

محمدباقر بهشتی، عضو شورا در این خصوص بیان کرد: در شورای پنجم ۱۹۵ لایحه مربوط به کمک‌های بلاعوض و ۱۴۲ لایحه مربوط به سایر لوایح است. در کمیسیون برنامه و بودجه، کمیته حسابرسی وجود دارد و برای اولین بار در شورای پنجم، سازمان های وابسته حسابرسی شده اند و این کار ها ادامه دارد و هر ماه شهرداری گزارش عملکرد خود را به شورا می دهد.

منفعت طلبی با استخدام فک و فامیل مدیران!

وی همچنین افزود: باید وزیر کشور پاسخگو باشد که چرا از شورای پنجم ۱۵ روز کم شده است؟ چرا شورای پنجم در شهریور ماه شروع شده است ولی شورای ششم در مرداد ماه شروع به کار می کند؟ در شورای پنجم توانستیم چشم انداز ۱۲ ساله را شروع کنیم و این جزو افتخارات شورای شهر پنجم می باشد.

بهشتی خاطرنشان کرد: اواخر این دوره از شورا، معروف به شورای منفعت طلبی بود و هر یک از مدیران اقوام خود را به شهرداری وارد کرده اند و این کار غیر قانونی می باشد. از خانم غفوری منتخب شورای ششم به خاطر پیگیر بودن این موضوع تشکر می کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: شهرهای مشهد، تهران و شیراز، بالای ۱۰۰ اتوبوس خریداری کرده‌اند در حالی که تبریز ۱۲ اتوبوس خریده است!

دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز شورا به بررسی گزارش شورای سیاستگذاری ستاد حفظ و احیای هویت فرهنگی_تاریخی تبریز پرداخت.

شکور اکبرنژاد، عضو شورا در این رابطه تاکید کرد: سال ۱۴۰۰ به نام سال حفظ و احیاء هویت فرهنگی و تاریخی تبریز نامگذاری شده است و در این کمسیون کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

تقی زاده، استاد دانشگاه تبریز در ادامه گفت:  کمیته رویداد های فرهنگی، جهت معرفی ارزش های فرهنگی شهر و ایجاد نشاط در جامعه شهری و بازیابی هویت فرهنگی و تاریخی شهر  تشکیل شده است

وی تصریح کرد: برنامه ریزی جهت آشنا نمودن شهروندان با ارزش های شهر و ایجاد بستری مناسب جهت تعامل شهروندان با هم به منظور ایجاد تفاهم و وفاق آنان و همچنین برنامه ریزی و برگزاری جشنواره ها و رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و تجاری به صورت مرتب جهت معرفی ارزش های والای موجود در شهر از هدف های این کمیته است.

دستور جلسه سوم

دستور سوم جلسه امروز شورا در خصوص رسیدگی به گزارش محمد عزتی، معاون معماری و شـهرسازی شـهرداری تبریز درخصوص سامانه شفاف سازی کمیسیون های ماده ۱۰۰ بود.

محمد عزتی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تبریز در این خصوص بیان کرد: کارهای انجام گرفته در این کمیسیون تا به حال بدین صورت بوده است:

تشکیل کمیته راهبری و ساماندهی کمسیون ها، ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون های متمرکز ماده ۱۰۰ با توجه به رشته تحصیلی مرتبط و تخصصی نفرات(جزو سخت ترین کارهایی بود که انجام دادیم)، ساماندهی تعداد کنیون های ماده صد از ۲۰ به ۱۳ کمسیون، تصویب اصلاح روش طرح پرونده ها با التزام حضور کارشناس شهرسازی در جلسات کمسیون، استاندارد سازی و اصلاح فرم‌ها با طراحی حدود ۲۰ نوع فرم تعریف شده، طراحی فرم یکپارچه به همراه چک لیست مربوطه برای هر پرونده، شماره گذاری آرا بصورت اتوماتیک در هر جلسه کمسیون و برای هر موضوع، حذف پرونده فیزیکی از جلسات کمیسیون های ماده صد و ورود به بستر الکترونیکی پرونده ها، صدور آنلاین و سیستمی آرا و قرار های صادره کمسیون ها و اجرای تبصره ۷ ذیل قانون ماده صد شهرداری ها در جلسات کمسیون ها.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در ادامه سخنان عزتی افزود: سیستم دلالی که در شهرداری به وجود آمده، هیچگاه اجازه شفافیت را نداده است اما شهرداری در این دوره این سیستم دلالی را علی‌رغم موانع از بین برد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی دلالان در اطراف برخی متخبین شورای ششم هستند تا سیستم دلالی را مجددا برپا کنند. امیدوارم شورای ششم بتواند این رویه را ادامه بدهد.

بازار داغ ساخت و سازهای غیرمجاز در تعطیلی نظارت ها

فریدون بابایی اقدم، عضو دیگر شورا اظهار داشت: ۸۰ درصد ساخت و ساز ها غیر مجاز می باشد و این نشان دهنده این است که نظارت وجود ندارد!

اکبرنژاد نیز در پایان تاکید کرد: باید انگیزه ساخت و ساز های غیر مجاز را کم کنیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.